Фільми жахів про цвинтарі, де ожили мерці та привиди

Жахи
Фільм дня:

Зазвичай люди намагаються триматися подалі від місць поховань – вид могил нагадує про втрати, наводить на роздуми про швидкоплинність життя та марність буття. Проте кіношників навіть така похмура локація надихає на цікаві сюжети. У фільмах про цвинтарі цвинтарі стають як приводом для глибокодумних екзистенційних переживань, так і місцем дії запеклих розбірок з нечистістю, що повстала з могил.

Мертві не помирають (2019)

В одному маленькому американському містечку, де місцеві жителі звикли до спокійного та безпечного життя, де ніколи не траплялися злочини, і діти могли вільно гуляти на вулицях, раптово виникає надзвичайна ситуація. Місцеве поліцейське управління, яке рідко коли використовувало зброю через миролюбне населення, стикається з небувалим викликом.

Незабаром містечко стає свідком появи дивних незнайомців. Занепокоєні місцеві жителі звертаються за допомогою до шерифа, який з неохотою починає розслідування. Вони швидко усвідомлюють, що втратили навички роботи в екстремальних ситуаціях. Виявляється, що з могил на місцевому кладовищі почали підніматися мертві, і тепер ці істоти блукають містом, створюючи загрозу для здоров’я та безпеки його жителів.

Оригінальна назва:
The Dead Don’t Die
Актори:
Білл Мюррей, Адам Драйвер, Хлоя Севіньї, Тільда ​​Свінтон, Стів Бушемі, Селена Гомес, Том Вейтс, Естер Балінт
Країна:
США, Швеція, ПАР
Рейтинг:
IMDb – 5.5
Вікові обмеження:
18+


Кладовище домашніх тварин (2019)

У цьому містичному фільмі жахів, який є екранізацією відомого роману Стівена Кінга, розгортається історія однієї сім’ї, що переїжджає у новий дім. Неочікувано їхній домашній кіт стає жертвою трагічної аварії, загинувши під колесами вантажівки. Сусід, людина похилого віку, пропонує їм поховати тварину на стародавньому індіанському кладовищі, відомому своїми містичними властивостями.

Вночі кіт повертається до дому, воскреслий, але вже зовсім не схожий на свого колишнього себе. Ця подія стає початком ланцюга незвичайних та жахливих подій, що невпинно ведуть сім’ю до таємничих і страшних відкриттів.

Оригінальна назва:
Pet Sematary
Актори:
Джейсон Кларк, Емі Саймец, Джон Літгоу…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
18+


Байки цвинтаря Морнінг в’ю (2018)

Ця хорор-антологія створює неповторну атмосферу жаху, об’єднуючи декілька короткометражних історій. Описується пригода групи туристів, які подорожують по віддалених районах Америки та випадково знаходять стародавній кладовище. Захоплені древніми надгробками, вони не підозрюють, що кожен камінь на цьому кладовищі приховує свої моторошні таємниці.

Кожен надгробок розкривається як ворота у світ жахів, розповідаючи туристам історії, пов’язані з людьми, які були поховані тут. Кожна історія в антології є окремим коротким фільмом, що занурює глядача у світ містики та жаху, пов’язаний із забутими душами некрополю.

Оригінальна назва:
Cemetery Tales: Tales from Morningview Cemetery
Актори:
Меделін Брамбі, Джош Лодер, Tim McGahren…
Країна:
США
Вікові обмеження:
18+


Примара на цвинтарі (2019)

Компанія маленьких дітей, щоб полоскотати собі нерви, вирішила пограти на цвинтарі. Невинні витівки завершилися справжньою трагедією – одне з дівчаток упало у свіжовириту могилу і померло там. Через багато років загибла дитина повертається у вигляді примари і починає тероризувати старих товаришів. Друзі мають з’ясувати, як зупинити агресію невпокійної душі.

Оригінальна назва:
Ghost in the Graveyard
Актори:
Келлі Берглунд, Джейк Бьюзі, Олівія Ларсен…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.4
Вікові обмеження:
18+


Моя дівчина – зомбі (2014)

Макс та Евелін стикаються зі складнощами у своїх стосунках після того, як починають жити разом. Евелін виявляється досить домінантною та контролюючою особистістю, що створює напруження між ними. Макс, бажаючи уникнути конфліктів, не наважується розірвати з нею відносини. Життя Макса різко змінюється, коли Евелін раптово помирає внаслідок нещасного випадку, і він починає насолоджуватися свободою. Він зустрічає Олівію і замислюється про нові стосунки. Однак, коли Евелін повертається з того світу, вона рішуче прагне повернути Макса будь-якою ціною.

Оригінальна назва:
Burying the Ex
Жанр:
ужасы, мелодрама, комедия
Актори:
Антон Ельчин, Эшли Грин, Александра Даддарио, Оливер Купер, Дик Миллер, Арчи Хан, Джулия Марчезе
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.4
Вікові обмеження:
18+


Продавець мертвих (2008)

Могильник разом зі своїм спільником продає покійників таємничому професору-аристократу для експериментів. Сумнівне заняття приносить надто маленький дохід, але коли герої постачають клієнту оживши труп, пронизаний осичним колом, оплата виявляється дуже гідною. Одержані жагою наживи ділки відкривають полювання на живих мерців.

Оригінальна назва:
I Sell the Dead
Актори:
Домінік Монахен, Ларрі Фессенден, Ангус Скрімм…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
16+


Кладовище (2006)

Компанія відпочиваючих у кемпінгу підлітків вирішила зробити жорстокий розіграш для свого приятеля. Цинічна забава обертається справжнім жахом. Через багато років старі друзі знову опиняться там, де сталася страшна подія. Героям слешера доведеться зіткнутися не тільки з гнітючими спогадами, але і з безжальним вбивцею, що приховує обличчя під маскою.

Оригінальна назва:
The Graveyard
Актори:
Кріс Стюарт, Сем Болонья, Тріш Корен…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 3.2
Вікові обмеження:
18+


Про смерть, про кохання (1993)

На зламі дев’яностих років кінематограф створив неперевершений шедевр, відомий як “Про смерть, про кохання” або “Dellamorte Dellamore” в оригінальній версії. Це твір, який вражає своєю глибиною емоцій та філософським змістом.

Створений італійським режисером Мішелем Соаві, фільм є унікальним поєднанням сюрреалізму, жахів, комедії та глибоких філософських роздумів. Сюжет розгортається навколо незвичайної зброї, що оживляє мертвих, незвичайного дружби з металевою дівчиною та ніжної любовної історії між несподіваними персонажами. Ця кінокартина перетворюється на фантастичний міраж, який захоплює глядача своїми непередбачуваними поворотами сюжету та запам’ятовуються діалогами.

Оригінальна назва:
Dellamorte Dellamore
Актори:
Руперт Еверетт, Франсуа Хаджі-Лазаро, Анна Фальчі…
Країна:
Італія, Франція, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
18+


Цвинтар домашніх тварин (дилогія, 1989 та 1992)

Екранізація одного з найстрашніших романів короля жахів Стівена Кінга та сіквел, що розповідає схожу історію з іншими персонажами. Лікар , який переїхав разом із сім’єю до маленького містечка, дізнається про існування дивного місця, де поховані можуть повернутися до життя. Коли через трагічні обставини вмирають спочатку кіт, а потім і син, герой, не замислюючись про наслідки, несе тіла саме туди.

Оригінальна назва:
Pet Sematary
Актори:
Дейл Мідкіфф, Фред Гуінн, Деніз Кросбі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
18+


Покірний цвинтар (1989)

Похоронний бізнес навіть у Радянському Союзі був досить темним. Похмура безпросвітність важкої роботи призводить до жорстоких вдач серед персоналу. Люди, які зробили чужу скорботу своєю професією, часом зазнають трагічних випробувань, що змінюють їхню долю. Так відбувається, коли над робітником однієї похоронної бригади нависають серйозні звинувачення, хоча той не причетний до злочинної діяльності.

Актори:
Володимир Гостюхін, Лев Дуров, Ніна Русланова, Олексій Серебряков…
Країна:
СРСР
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
16+


Повернення живих мерців (1984)

У спекотне літо 1984 року, напередодні святкування Дня незалежності, в одному тихому містечку Луїзіани розгортаються незвичайні події. Фредді, працівник складу медичних препаратів, з нетерпінням очікує вихідних, але його плани несподівано змінюються через страшну історію, розказану його старшим колегою.

За словами наставника, в підвалах складу помилково знаходяться контейнери з трупами, відомими як “зомбі з Піттсбурга”. Ці мерці колись ожили через військовий експериментальний газ, змішаний з марихуаною. Переконуючи Фредді в істинності цієї історії, напарник випадково пошкоджує герметичність одного з контейнерів, випускаючи отруйний газ і оживлених мерців на волю.

Зомбі, які прагнуть людських мізків, починають своє полювання. Але ситуація погіршується, коли отруйні випари досягають місцевого кладовища, оживляючи ще більше небіжчиків. Так починається жахлива ніч у маленькому містечку, де мерці прокидаються до життя.

Оригінальна назва:
The Return of the Living Dead
Актори:
Клу Гулагер, Джеймс Карен, Дон Келфа…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
16+


Будинок на краю цвинтаря (1981)

Переїхавши з мегаполісу до меншого міста, сімейство оселилося в старовинному будинку поруч із занедбаним цвинтарем. Колись у будівлі мешкав загадковий учений , який ставив неоднозначні експерименти. З замурованого підвалу щоночі лунають звуки, що наводять на всіх жах. Глава сімейства вирішує, що необхідно досліджувати підземелля та з’ясувати, що ж там ховається.

Оригінальна назва:
Quella villa accanto al cimitero
Актори:
Катріона МакКолл, Паоло Малко, Анія Пьерони…
Країна:
Італія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.