20 фільмів про людей з обмеженими можливостями

Драма
Фільм дня:

У світі кіно завжди було важливо висвітлювати різноманітні аспекти життя та подолання різних перешкод. Фільми про людей з обмеженими можливостями стали не лише джерелом надихнення, але й важливим кроком до підвищення свідомості суспільства про інклюзивність та рівність. У цій добірці ми зібрали 20 різноманітних фільмів, які розкривають непересічні історії, таланти та відвагу людей, які зіткнулися з обмеженнями, але зуміли перетворити їх на переваги. Ці фільми вражають, навчають та надихають нас подолати будь-які труднощі та завжди залишати місце для спільності та емпатії у світі.

Історія сім’ї Блум (2020)

Зворушлива новинка кіно базується на реальних подіях. Активну життєрадісну серфінгістку паралізувало після серйозної травми хребта. Жінка почувається абсолютно безпорадною, але дбайливі чоловік та діти всіляко намагаються допомогти. Незабаром у сім’ї з’являється вихованець, який потребує опіки, – поранене пташеня сороки. Турбота про слабку істоту повертає жінці віру в себе.

Оригінальна назва:
Penguin Bloom
Жанр:
Драма
Актори:
Наомі Уоттс, Джекі Уівер, Ендрю Лінкольн…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
12+


Під замком (2020)

Новий закордонний фільм про людей з обмеженими можливостями містить елементи трилера та круту детективну інтригу. Дуже дбайлива мати доглядає за прикутою до інвалідного візка дочкою, тримаючи її у повній ізоляції від суспільства. Хлоя приймає сильнодіючі препарати та ні з ким не спілкується. Низка дивних випадковостей викликає у дівчини підозри, а спроба дізнатися інформацію про свої ліки призводить до шокуючого відкриття.

Оригінальна назва:
Run
Жанр:
трилер, драма, детектив
Актори:
Сара Полсон, Кіра Аллен, Сара Сон…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+


Чоловіки зі слабкостями (2019)

Американська комедія – ремейк бельгійського роуд-муві «Приходь як є». Молодий чоловік, який страждає на вроджений параліч, мріє втратити цноту. Хлопець дізнається, що у Монреалі існує бордель для людей з обмеженими можливостями здоров’я. У компанії своїх приятелів – колясочника та сліпого – герой потай від батьків вирушає на пошуки злачного місця.

Оригінальна назва:
Come As You Are
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Грант Розенмейєр, Хейден Сзето, Раві Патель…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Пограбування з обмеженнями (2019)

Класний зарубіжний фільм для успішного банкіра, який став інвалідом-візочником. Тяжка недуга виявилася не єдиною проблемою фінансового ділка: податкова поліція розпочала пошуки «чорної готівки». Герою потрібно провернути хитру авантюру , щоб убезпечити себе та свої нелегальні доходи. Спільниками в ризикованій справі стають нові знайомі по реабілітаційному центру, які страждають на сліпоту, аутизм і синдром Дауна.

Оригінальна назва:
Die Goldfische
Жанр:
комедія
Актори:
Том Шілінг, Клаас Хойфер-Умлауф, Ліза Біттер…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Ігри долі (2019)

Нещасний випадок прикував успішного молодого брокера до інвалідного крісла. Колись амбітний і завзятий хлопець перетворюється на озлобленого та примхливого невротика, змушуючи страждати на своїх близьких. Медсестра, приставлена ​​доглядати складного пацієнта, не потурає примхам підопічного. Дівчина допомагає йому повернутися до життя і знову посісти гідне місце у світі.

Оригінальна назва:
Adam
Жанр:
Драма
Актори:
Аарон Пол, Лена Олін, Том Беренджер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+


Не / дивлячись ні на що (2017)

Іноземне комедійне кіно для незвичайного інваліда розповість дивовижну історію, що базується на реальних подіях. Герой німецького фільму мріє побудувати кар’єру у п’ятизірковому готелі, але через відшарування сітківки практично нічого не бачить. Приховавши від роботодавця інформацію про недугу, хлопець потрапляє на стажування в престижне місце, де вимоги настільки високі, що запрошення на працевлаштування отримають лише ідеальні кандидати.

Оригінальна назва:
Mein Blind Date mit dem Leben
Жанр:
комедія, драма
Актори:
Костя Улльман, Якоб Маченц, Ганна Марія Мюе…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Сильніше (2017)

Молодий хлопець приходить на марафонський забіг, щоб підтримати свою дівчину-спортсменку та потрапляє до епіцентру вибуху, влаштованого терористами . Хлопець позбавляється обох ніг і мусить вчитися жити наново. Юнак оточений увагою преси, але в душі зазнає найсильніших моральних страждань. Виконавець головної ролі побоювався, що зможе зіграти досить достовірно, але реальний прототип персонажа переконав актора у протилежному.

Оригінальна назва:
Stronger
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Джейк Джілленхол, Тетяна Маслані, Міранда Річардсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Дихай заради нас (2017)

Список найкращих художніх фільмів про людей з обмеженими можливостями продовжує прониклива біографічна мелодрама. Успішний адвокат , подорожуючи Африкою, підхопив важку хворобу. Наслідком недуги став повний параліч. Навіть дихати герой може лише з допомогою апарату штучної вентиляції. Любляча дружина допомагає дружині відновити інтерес до життя і навіть почати боротьбу за права інвалідів, приречених діагнозом на нерухомість.

Оригінальна назва:
Breathe
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Ендрю Гарфілд, Клер Фой, Едвард Спелірс…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


До зустрічі з тобою (2016)

У зворушливій британській мелодрамі позитивна ексцентрична дівчина влаштовується доглядальницею до паралізованого багатого красеня. Герой фільму страждає через набуту через нещасний випадок безпорадність і постійно вичерпує злісний сарказм. Дівчині вдається знайти підхід до підопічного і навіть закохатися в нього. Проте романтичним стосункам загрожує бажання чоловіка зробити евтаназію у спеціальній закордонній клініці.

Оригінальна назва:
Me Before You
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Емілія Кларк, Сем Клафлін, Джанет Мактір…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Основні принципи добра (2015)

Сюжет захоплюючої драми для інваліда обертається навколо письменника , що впав у важку творчу кризу. Щоб компенсувати відсутність гонорарів, літератор вирішує підробити доглядальницею. Першим клієнтом героя стає підліток з рідкісним генетичним захворюванням та нестерпним характером. Після довгих конфліктів тінейджер і письменник знаходять спільну мову та вирушають у подорож назустріч пригодам та новим знайомствам.

Оригінальна назва:
The Fundamentals of Caring
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Пол Радд, Крейг Робертс, Дженніфер Ель, Селена Гомес
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Всесвіт Стівена Хокінга (2014)

Біографічна драма заснована на реальних подіях із життя великого британського фізика-теоретика Стівена Хокінга. Цілеспрямований юнак навчається в університеті та подає великі надії у галузі космології. Страшна недуга приковує молодого вченого до інвалідного крісла, позбавляє можливості рухатися та говорити. Тільки розум залишається ясним і націленим на нові відкриття.

Оригінальна назва:
The Theory of Everything
Жанр:
Біографія, мелодрама, драма
Актори:
Едді Редмейн, Фелісіті Джонс, Чарлі Кокс…
Країна:
Велика Британія, Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Іржа та кістка (2012)

Героїня пробирає до сліз і одного з найкращих фільмів про інвалідів працювала дресирувальником косаток і з трагічної випадковості втратила ноги. Інвалідність стала справжньою катастрофою для діяльної Стефані. Новий знайомий дівчини – безладний батько-одинак, який намагається підзаробити на боях без правил, дізнавшись про трагічну подію, приходить їй на допомогу і допомагає знову відчути смак життя.

Оригінальна назва:
De rouille et d’os
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Маріон Котійяр, Маттіас Шонартс, Арман Вердюр…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


1+1 (2011)

Багатий аристократ розбився на параплані і виявився паралізованим. Як доглядальниця заможний інвалід вибирає необтесаного чорношкірого хлопця, який нещодавно вийшов із в’язниці . Такий неординарний кандидат привернув увагу своєю простотою та природністю. Колишній зек виявляється гарною людиною, здатною непогано впоратися зі своїми обов’язками та привнести в нудне існування дух пригод .

Оригінальна назва:
Intouchables
Жанр:
драма, комедія, біографія
Актори:
Франсуа Клюзе, Омар Сі, Анн Ле Ні…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.5
18+


Третій акт (2011)

Мотивуючий фільм про інваліда в колясці присвячений неймовірній силі уяви. Прикутий до крісла літній письменник давно зав’язав із творчістю. Перебравшись ненадовго до маленького містечка, літератор знайомиться з новими сусідами. Донька подружньої пари, що постійно скандалює, звертається до письменника з дивним проханням – допомогти у розвитку фантазії.

Оригінальна назва:
The Magic of Belle Isle
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Морган Фріман, Кенан Томпсон, Вірджинія Медсен…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Приходь як є (2011)

Троє чоловіків з обмеженими можливостями мріють пізнати радість сексу. Дізнавшись, що в Іспанії існує бордель із спеціальним обслуговуванням, друзі вирішують відвідати місце. Один із приятелів паралізований, у іншого не діє ноги, а третій нічого не бачить. Обдуривши батьків, друзі вирушають у свою першу самостійну подорож.

Оригінальна назва:
Hasta la Vista
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Робрехт Ванден Торен, Жіль Десхрейвер, Том Ауденарт…
Країна:
Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Серфер душі (2011)

Мотивуюча біографія знаменитої серфінгістки Бетан Хемілтон. Тринадцятирічна дівчинка під час катання на дошці хвилями зазнала нападу акули і втратила руки. Тяжка травма повинна була поставити хрест на спортивній кар’єрі , але завзята серфінгістка не здалася. Незважаючи на інвалідність, дівчина знову стала на дошку та навіть блискуче виступала на змаганнях нарівні зі здоровими спортсменами.

Оригінальна назва:
Soul Surfer
Жанр:
драма, спорт, біографія, сімейний
Актори:
Анна-Софія Робб, Хелен Хант, Денніс Куейд…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
12+


Картахена (2009)

Сумний фільм про інвалідів вкотре нагадує, що від ненависті до кохання один крок. Колишній чемпіон із боксу через пристрасть до алкоголю опинився на самому дні і змушений братися за будь-яку роботу. Щоб підзаробити, спортсмену доводиться піти доглядальницею до багатої паралізованої жінки. Першою реакцією одна на одну стає ненависть, яка поступово переростає в щиру симпатію.

Оригінальна назва:
L’homme de chevet
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Софі Марсо, Крістофер Ламберт, Маргарита Роса де Франсіско…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+


Скафандр та метелик (2007)

Топ фільмів про паралізованих людей неможливий без біографічної драми, знятої на основі подій із життя редактора популярного французького журналу. Талановитий чоловік після інсульту виявився повністю паралізованим – збереглася лише здатність моргати. Розплющуючи і заплющуючи очі, герой спілкується з оточуючими та знайомить людство з почуттями хворих, приречених на довічну нерухомість.

Оригінальна назва:
Le scaphandre et le papillon
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Матьє Амальрік, Емманюель Сеньє, Марі-Жозе Кроз…
Країна:
Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
16+


Море всередині (2004)

Паралізований чоловік через суд домагається собі права на евтаназію. Завдяки судовому процесу у житті невиліковно хворої людини з’являються дві жінки: перша – адвокат, допомагає домогтися від держави потрібного рішення, а друга має намір відмовити свого нового знайомого від необачного вчинку. Людина, яка зібралася померти, несподівано допомагає оточуючим пізнати сенс буття.

Оригінальна назва:
Mar adentro
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Хав’єр Бардем, Белен Руеда, Лола Дуеньяс…
Країна:
Іспанія, Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+


…А в душі я танцюю (2004)

Через страшний діагноз ДЦП Майкл практично все життя провів в інтернаті для інвалідів. Хлопець, який страждає від важкої недуги, знайомиться з новим пацієнтом, який прибув до лікарні. Прикутий до інвалідного крісла чоловік не здатний самостійно пересуватися, зате сповнений незламного оптимізму. Під впливом життєлюбного знайомого головний герой вчиться цінувати кожну прожиту мить.

Оригінальна назва:
Inside I’m Dancing
Жанр:
драма, комедія, мелодрама
Актори:
Джеймс МакЕвой, Стівен Робертсон, Ромола Гарай…
Країна:
Велика Британія, Ірландія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.0Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.