Фільми про примар, демонів і привидів

Жахи
Фільм дня:

Художні історії, що леденять душу, про мешканців потойбічного світу давно стали окремим жанром кінематографа. Віра в духів притаманна багатьом народам, але трактування може відрізнятися. У одній культурі фантоми оберігають живих, а інший є символом нескінченного мороку. Саме такі персонажі присутні в нашому списку найкращих фільмів жахів про примар, демонів та привидів.

Понад(НЕ)природне (2019)

Фільми жахів про привидів та привидів можуть бути не лише моторошними та страшними, а й комедійними. Роза працює інструктором з водіння та відмовляється визнавати дивовижний дар, що дозволяє спілкуватися з примарами. Все кардинально змінюється, коли до жінки звертається по допомогу вдівець Мартін. Чоловік благає Розі позбавити його від примари померлої дружини.

Оригінальна назва:
Extra Ordinary
Актори:
Маїв Хіггінс, Беррі Уорд, Вілл Форте…
Країна:
Ірландія, Бельгія, Фінляндія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+


Вінчестер. Будинок, який збудували примари (2018)

Спадкоємиця засновника легендарної збройової компанії живе у величезному особняку, коридори якого більше нагадують заплутаний лабіринт. За розпорядженням Сари Вінчестер ремонт триває кілька років – робітники постійно ламають старі стіни та споруджують нові. За дивним рішенням стоїть не творчий задум архітектора, а бажання вдови убезпечити себе від зловісних духів. Найцікавіше, що цей американський фільм жахів про примари ґрунтується на реальних подіях.

Оригінальна назва:
Winchester: The House that Ghosts Built
Актори:
Хелен Міррен, Сара Снук, Фінн Скіклуна-О’Прей…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.4
16+


Закляття. Будинок 32 (2020)

Іспанська новинка кіно 2020 року розповідає про переїзд до Мадриду провінційного сімейства, що знайшло вигідну пропозицію про продаж квартири. Все готове до проживання, залишається лише облаштувати нове житло. Незабаром господарі усвідомлюють підводне каміння поспішної угоди: ніхто при здоровому глузді не погодиться оселитися в квартирі, де живе демонічний жах. Злий дух спілкується з мешканцями квартири не тільки вночі, тому чергового удару можна очікувати будь-якої хвилини.

Оригінальна назва:
Malasana 32
Актори:
Бігоня Варгас, Іван Маркос, Беа Сегура…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 5.4
18+


Заціпенілі від страху (2018)

У кількох багатоповерхівках спального району починають відбуватися містичні події. Мешканців переслідують незрозумілі звуки та примари, а смерть стає початком нового дивного життя. Три спеціалісти з паранормальних явищ вирішують досліджувати дивовижний феномен, для чого поселяються у проклятих будинках. Чоловіки готові до боротьби з нечистю, але вони мають зіткнутися з тим, що стоїть за межею розуміння.

Оригінальна назва:
Aterrados
Актори:
Максиміліано Гіоне, Норберто Гонсало, Ельвіра Онетто…
Країна:
Аргентина
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Прокляття, що плаче (2018)

Основою для наступного кіно стала мексиканська легенда про примару, яка вселяє жах у жителів країни вже кілька поколінь. Багато років тому жінка, що зневірилася, втопила власних дітей і кинулася слідом за ними в швидку течію річки. З тих пір невтішне привид бродить у сльозах землею, приносячи з собою смерть. Горе тому, хто почує її пронизливий крик. Ла Йорона нечутно крадеться вночі, намагаючись заповнити втрату чужими дітьми.

Оригінальна назва:
The Curse of La Llorona
Актори:
Лінда Карделліні, Роман Крісту, Джейні-Лінн Кінчен…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.3
18+


Проклятий будинок (2018)

Традиційно великий інтерес у глядачів викликають фільми жахів про примар у старих будинках та занедбаних особняках, де за кожними дверима тануться демони пітьми. Розлучення батьків боляче вдарило по неокрепшей психіці Фінна, який дедалі частіше огризається з матір’ю. Розгнівана жінка відправляє сина до батька, не підозрюючи про небезпеку, що насувається. Саймон зайнятий ремонтом житла з надією на возз’єднання сім’ї, але поява примари відьми вносить корективи в роботу.

Оригінальна назва:
The Witch in the Window
Актори:
Алекс Дрейпер, Чарльз Еверетт Такер, Керол Станціє…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
18+


Кадавр (2018)

Меган Рід переживає не найкращі часи після звільнення з поліції. Дівчина перебуває в тривалій депресії, а захоплення забороненими речовинами дедалі глибше затягує її на дно життя. Єдиним успіхом можна вважати нову роботу в місцевому морзі, де Меган сподівається насолоджуватися тишею. Проте все змінюється, коли на експертизу надходить понівечене тіло жертви екзорцизму . Закордонний жах про демонів ідеально підійде для вечірнього перегляду в компанії.

Оригінальна назва:
The Possession of Hannah Grace
Актори:
Шей Мітчелл, Грей Деймон, Кірбі Джонсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.2
18+


Притулок страху (2018)

Парочка грабіжників намагається сховатись від погоні в покинутому особняку, що загубився в лісових нетрях. Коли настає ніч, хлопці розуміють, що тут дуже незатишно. Незважаючи на скептичне ставлення до містики, герої цього фільму жахів приголомшливо усвідомлюють: примари все ж таки існують, і напарників чекає воістину кошмарна ніч.

Оригінальна назва:
Realms
Актори:
Райан Келлі, Медісон Маккінлі Гольф, Прія Суандокемай…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 3.6
18+


Мешканці (2017)

Список найкращих фільмів жахів про будинки з примарами та привидами продовжує кіно про сім’ю, яка отримала несподіваний подарунок. Близнюки Едвард і Рейчел з’ясовують, що є єдиними спадкоємцями маєтку, оповитого похмурими легендами. Юний Рейчел розповідають, що особняк сповнений примар, які пригнічують волю гостей. Дівчина вирішує перевірити, наскільки ці неймовірні чутки є правдивими.

Оригінальна назва:
The Lodgers
Актори:
Шарлотта Вега, Білл Мілнер, Юджін Саймон…
Країна:
Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 5.1
18+


Закляття (дилогія, 2013, 2016)

Робота подружжя Уорренов пов’язана з містикою і паранормальними явищами, але майбутнє завдання стане найстрашнішим випадком у практиці. За допомогою до Еду і Лоррейна звертається сім’я, яка втомилася від нападок злобного демона, і подружжя береться за складну справу. Обидві частини захоплюючого кіно отримали високий рейтинг і хороші відгуки глядачів і по праву входять у топ 10 найстрашніших фільмів жахів про примар та демонів.

Оригінальна назва:
The Conjuring
Актори:
Віра Фарміга, Патрік Вілсон, Рон Лівінгстон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
16+


І гасне світло… (2016)

У батьківському будинку Ребекка залишила дитячі страхи, пов’язані з примарами. Проте демони не поспішають випускати живих людей із чіпких лап. Довгий час темрява відчувала на міцність розум дівчини, а зараз незрозумілі страхи перейшли до її беззахисного брата. Жах готовий вирватися на волю, ледь стихнуть денні звуки і згасне світло.

Оригінальна назва:
Lights Out
Актори:
Тереза ​​Палмер, Гебріел Бейтман, Олександр ДіПерсіа, Марія Белло…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Лялька (2016)

Підбірку фільмів продовжує жах про злого духу, що вселився в ляльку. Заможна англійська родина підшукує няню для сина. Вибір падає на американку, яка з подивом дізналася, що піклуватися належить не про справжнього хлопчика – підопічною буде лялька. При цьому пара поводиться з іграшкою, наче з живою людиною. Героїня береться за роботу як за гру, не вірячи в містику. Незабаром у няньки з’являється тривожне відчуття, що загадкова лялька може оживати.

Оригінальна назва:
The Boy
Актори:
Лорен Кохен, Руперт Еванс, Джеймс Расселл…
Країна:
США, Канада, Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.0
16+


Бабадук (2014)

Шестирічному синові вдови Амелії всюди мерехтять незрозумілі привиди. Якось дитина знаходить книжку про чудовисько. Сем просить маму прочитати цю страшну казку. З того часу страхи хлопчика набувають реальних обрисів: тепер примар здатна бачити навіть Амелія. Поступово сім’я починає плутати реальність із фантазіями.

Оригінальна назва:
The Babadook
Актори:
Ессі Девіс, Ной Уайзман, Хейлі МакЕлхіні…
Країна:
Австралія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.8
16+


Демони Дебори Логан (2014)

Список найкращих фільмів жахів продовжує кіно для документалістів, які займаються вивченням полтергейстів та демонів. Якось знімальна група вирішує розповісти глядачам, як живе літня Дебора Логан, а також показати її усамітнену обитель. У жінки початкова стадія хвороби Альцгеймера, і її доглядає дочка Сара. Почавши зйомку, телевізійники розуміють, що поведінка Дебори страшно неприродна.

Оригінальна назва:
The Taking of Deborah Logan
Актори:
Джилл Ларсон, Енн Ремсі, Мішель Енг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Мама (2013)

Крах кар’єри та грандіозні збитки штовхають біржового маклера на відчайдушний крок. Чоловік убиває дружину та компаньйонів, після чого збирається вирушити на той світ разом із дочками. Втручання темної сили не дозволяє Джеффрі здійснити задумане і дівчатка залишаються під надійним захистом невидимого духу. Через роки сестер знаходять родичі, але демон не бажає відпускати дітей. Фільм про злісну примару, яка змушена жити серед людей, варто подивитися всім любителям жанру.

Оригінальна назва:
Mama
Актори:
Джессіка Честейн, Микола Костер-Вальдау, Меган Чарпентьє…
Країна:
Канада, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
16+


Лімб (2013)

Крутий хорор розповість про життя звичайної американської сім’ї. Щоранку Ліза прокидається від звуків, що йдуть з іграшкової рації, а мама клопочеться по господарству. Молодший брат шукає окуляри, а тато не залишає спроб відремонтувати автомобіль. З боку життя може здатися спокійним і звичним, але одного разу Ліза розуміє, що події протягом дня повторюються з жахливою точністю. Дівчина вирішує розібратися в ситуації та стикається з моторошними таємницями минулого.

Оригінальна назва:
Haunter
Актори:
Ебігейл Бреслін, Пітер Аутербрідж, Мішель Нолден…
Країна:
Канада, Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.9
16+


Сіністер (2012)

Містичний жах про привидів у будинку можна порадити для перегляду тільки найвідважнішим глядачам з міцними нервами. Популярний письменник Еллісон разом із сім’єю переїжджає до місця, де багато років тому було скоєно жахливе вбивство. Автор детективів сподівається, що в похмурих стінах його відвідає муза, але привиди мають свої види на нових мешканців.
Через кілька днів Еллісон виявляє на горищі коробку з плівками, на кожній з яких фігурує похмура фігура. Стародавнє зло шукає спосіб вкотре вирватися на волю, і письменник випадково відкриває скриньку Пандори.

Оригінальна назва:
Sinister
Актори:
Ітан Хоук, Джульєт Райленс, Фред Долтон Томпсон…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Жінка в чорному (2012)

Молодий адвокат Артур приїжджає в покинуте село, щоб упорядкувати документи померлого клієнта. Пошук заповіту затягується, і юрист мимоволі знайомиться із старовинною легендою. Місцеві жителі впевнені, що вулицями села бродить примара невтішної матері, яка колись втратила власного сина. Герой ужастика хоче допомогти привиду знайти спокій, не підозрюючи про справжню силу демона.

Оригінальна назва:
The Woman in Black
Актори:
Деніел Редкліфф, Кіран Хайндс, Джанет Мактір…
Країна:
Велика Британія, Канада, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.4
16+


Привиди у Коннектикуті (дилогія, 2009, 2012)

Юний Метт проходить курс протипухлинної терапії, тому його сім’я шукає житло неподалік клініки. Під час чергового візиту до лікарні мати хлопця знаходить ідеальний варіант, а господар котеджу пропонує безкоштовний місяць проживання. Сара не відмовляється від подарунку долі, але після переїзду на сім’ю чекає неприємний сюрприз. Метта відвідують дивні видіння, що вселяють жах, а стіни приховують похмуру таємницю.

Оригінальна назва:
The Haunting in Connecticut
Актори:
Кайл Галлнер, Вірджинія Медсен, Аманда Крю…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.9
16+


Шукачі могил (2011)

Наступним у нашій добірці йде фільм жахів про психіатричну лікарню з примарами. Ленс Престон очолює команду мисливців за привидами. Діти є учасниками шоу про примари «Шукачі». Коли стає відомо про занедбану психіатричну лікарню, оповиту містикою, компанія вирішує провести там ніч. Більшість із них не ставляться до своєї діяльності серйозно, але після майбутніх кошмарних подій це зміниться. Те, що спочатку здавалося грою, обертається справжнім жахом.

Оригінальна назва:
Grave Encounters
Актори:
Шон Роджерсон, Мервін Мондесер, Ешлі Гризко…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.1
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.