Фільми про пошук нацистських злочинців

Драма
Фільм дня:

Історія боротьби з нацизмом не закінчується падінням гітлерівського режиму. Світова спільнота мала винести вирок тим, хто віддавав кошмарні накази, і тим, хто слухняно знищував людей. Пошуки фашистів, які ховалися від відплати, розтяглися десятиліття. У фільмах про нацистських злочинців ви побачите, як колишніх катів наздоганяє правосуддя, а іноді – і муки совісті.

Американська зрадниця (2021)

Новинка кіно у жанрі судової драми заснована на реальних подіях. Актриса з Америки в роки Другої світової війни переїхала до Європи і почала працювати на нацистському радіо, зачитуючи гітлерівську пропаганду для англомовної аудиторії. Після капітуляції Німеччини жінку доставляють на батьківщину, де має відбутися суд. Вирок обіцяє бути дуже суворим – аж до смертної кари.

Оригінальна назва:
American Traitor: The Trial of Axis Sally
Жанр:
Драма
Актори:
Медоу Вільямс, Аль Пачіно, Карстен Ньоргор…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.6


Таємниці, які ми зберігаємо (2020)

Зарубіжний драматичний фільм про пошук нацистських злочинців витримано у жанрі трилера. Єврейка, яка пережила голокост, переїжджає до США, де спокійно живе разом із чоловіком. Якось жінка стикається на вулиці з колишнім наглядачем, який вчинив чимало вбивств та зґвалтувань. Героїня викрадає лиходія, що маскується під добропорядного громадянина, і намагається витягнути з нього зізнання.

Оригінальна назва:
The Secrets We Keep
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Нумі Рапас, Юель Кіннаман, Кріс Мессіна…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Справа Колліні (2019)

Рейтинговий гостросоціальний детектив про минуле, яке нікуди не йде, знятий у Німеччині. Заможного німецького бізнесмена вбито простим італійським робітником. Злочинця затримано, але не збирається давати свідчення. Для захисту обвинуваченому призначено молодого небайдужого юриста. У ході адвокатського розслідування йому вдається виявити сенсаційні факти.

Оригінальна назва:
Der Fall Collini
Жанр:
детектив, драма
Актори:
Еліас ЕмБарек, Хайнер Лаутербах, Олександра Марія Лара…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
18+


Операція «Фінал» (2018)

Американський художній фільм про розшук нацистських злочинців після війни Одному з головних фашистських катів режиму Адольфу Ейхману вдалося вислизнути від правосуддя та протягом кількох років ховатися під вигаданими іменами. Щоб виявити та покарати лиходія, який збирався остаточно вирішити «єврейське питання», створюється група спецагентів.

Оригінальна назва:
Operation Finale
Жанр:
трилер, драма, військовий
Актори:
Оскар Айзек, Бен Кінгслі, Мелані Лоран…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Пам’ятати (2015)

Паралізований старий єврей нагадує своєму літньому знайомому, який страждає на деменцію, про давню обіцянку помститися за вбивство сім’ї блокфюреру з Освенцима, що ховався під вигаданим ім’ям. 88-річний месник , тримаючи при собі листочок з докладними інструкціями, набуває зброї та вирушає за чотирма адресами, де живуть люди з тими ж паспортними даними, що й у злочинця.

Оригінальна назва:
Remember
Жанр:
трилер, драма, детектив
Актори:
Крістофер Пламмер, Мартін Ландау, Юрген Прохнов…
Країна:
Канада, Мексика, Німеччина, ПАР
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
18+


Держава проти Фріца Бауера (2015)

Гостросюжетний сучасний фільм розповість про пошуки нацистів після війни. Посаду генерального прокурора в Німеччині займає чесна і цілеспрямована людина, яка колись пройшла через ув’язнення в концтаборі. Країна, намагаючись відновити економіку та становище на міжнародній арені, не хоче ворушити минуле, але охоронець закону має намір усупереч системі домогтися покарання для всіх фашистів, які чинили військові злочини.

Оригінальна назва:
Der Staat gegen Fritz Bauer
Жанр:
трилер, драма, біографія
Актори:
Рюдігер Клінк, Бургхарт Клаусснер, Андрій Камінський…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Шоу Ейхмана (2015)

Секретним агентам Моссада вдалося викрасти та доставити до Ізраїлю одного з ключових організаторів голокосту – Адольфа Ейхмана. Починається судовий процес. Два кінематографісти – продюсер і оператор, долаючи бюрократичні тяганини, намагаються домогтися дозволу на зйомки засідань, щоб донести цінні історичні кадри до всього людства.

Оригінальна назва:
The Eichmann Show
Жанр:
драма, історія
Актори:
Мартін Фріман, Ентоні ЛаПалья, Ребекка Фронт…
Країна:
Велика Британія, Литва
Рейтинг:
IMDb – 6.6

Вас також може зацікавити: 20 німецьких фільмів про війну


У лабіринті мовчання (2014)

Драматичний німецький фільм з високим рейтингом про суди над воєнними злочинами. Німеччина, яка відновила економіку і впевнено дивиться у майбутнє, намагається забути страшні події минулого. Але один молодий прокурор за підтримки авторитетного колеги Фріца Бауера розпочинає розслідування злочинних діянь колишніх охоронців та наглядачів Освенціму. В умовах, коли держава взяла курс на загальне примирення, притягти лиходіїв до відповідальності непросто.

Оригінальна назва:
Im Labyrinth des Schweigens
Жанр:
драма, історія
Актори:
Олександр Фелінг, Андре Шиманьскі, Фредеріке Бехт…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
18+


Вакольда (2013)

Літній німець знайомиться з аргентинською сім’єю і швидко завойовує розташування нових знайомих. Дочка подружжя страждає через низький зріст. Старий, який виявився лікарем , пропонує допомогти і приступає до лікування. Батьки, відзначивши дивні методи та незрозумілі записи лікаря, починають підозрювати щось недобре. Виявляється, під маскою скромного лікаря ховається ініціатор найжахливіших генетичних експериментів Третього рейху.

Оригінальна назва:
Wakolda
Жанр:
трилер, драма, історія
Актори:
Алекс Брендемюль, Флоренсія Бадо, Наталія Орейро…
Країна:
Аргентина, Іспанія, Норвегія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Де б ти не був (2011)

Колись популярний рок-музикант давно завершив сценічну кар’єру, але продовжує носити готичний прикид. Від кузена співак дізнається про смертельну хворобу свого батька, але встигає приїхати лише на похорон. Ознайомившись із паперами, що залишилися від старого, чоловік дізнається про страшні роки ув’язнення в концтаборі і вирішує відправитися на пошуки описаного в щоденнику жорстокого нацистського ката.

Оригінальна назва:
This Must Be the Place
Жанр:
Драма
Актори:
Шон Пенн, Френсіс МакДорманд, Олуен Фуере…
Країна:
Італія, Франція, Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Розрахунок (2010)

Топ фільмів для військових злочинів продовжує напружений драматичний трилер. Три агенти ізраїльської розвідки у шістдесяті виконували завдання щодо пошуку та ліквідації колишніх фашистів на території різних країн. Через деякий час одному зі смертоносної трійці знову доведеться повернутися до старого амплуа, адже на території України виявився черговий лиходій, що вислизнув від правосуддя.

Оригінальна назва:
The Debt
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Хелен Міррен, Джессіка Честейн, Том Уілкінсон…
Країна:
США, Велика Британія, Угорщина, Ізраїль
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
18+


Борг (2007)

Група спецагентів, які працювали на Моссад, у шістдесяті роки винищила чимало фашистів, що ховалися. Лиходію на прізвисько Хірург вдалося вислизнути. Щоб не заплямувати репутацію, месники висунули легенду про смерть нациста. Через багато років з’ясовується, що Хірург живий і, досягнувши глибокої старості, хоче покаятися. Колишні агенти мають намір виправити колись помилку.

Оригінальна назва:
The Debt
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Гіла Альмагор, Юрій Чепурнов, Олег Драч…
Країна:
Ізраїль
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Ейхман (2007)

Список фільмів про затримання нацистських злочинців продовжує біографічна драма, заснована на протоколах допиту високопоставленого есесівця Адольфа Ейхмана. Після війни лиходію вдалося ухилитися від відплати, але спецслужби Ізраїлю розшукали цю страшну людину і змусили постати перед судом. У ході процесу весь світ намагався зрозуміти, як виконавчий чиновник та зразковий сім’янин став справжнім чудовиськом.

Оригінальна назва:
Eichmann
Жанр:
драма, військовий, біографія
Актори:
Евнер В. Лесс, Томас Кречман, Трой Геріті…
Країна:
Угорщина, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
18+


Вирок (2003)

Офіцер поліції та армійський полковник об’єднують зусилля, щоб розшукати поплічника нацистів, котрий творив у роки війни страшні злочини. Утікачеві, що приховується, потурають урядові організації, тому він залишається невловимим. Проте на слід кривавого ката вийшло ще й єврейське угруповання – безжальні месники вже ухвалили смертний вирок без жодного суду.

Оригінальна назва:
The Statement
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Майкл Кейн, Тільда ​​Суінтон, Джеремі Нортем…
Країна:
Канада, Франція, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Нюрнберг (міні-серіал, 2000)

Список найкращих фільмів про мисливців за нацистами продовжує двосерійна історична драма. Після закінчення бойових дій два десятки високопоставлених фігур Третього рейху постали перед міжнародним трибуналом. Захоплюючий міні-серіал, що базується на справжніх документах, показує Нюрнберзький процес з погляду головного обвинувача Роберта Джексона та підсудного Германа Герінга.

Оригінальна назва:
Nuremberg
Жанр:
драма, військовий, історія
Актори:
Алек Болдуін, Брайан Кокс, Крістофер Пламмер…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Досьє “ODESSA” (1974)

Нацистські злочинці, що залишилися на волі, створили в повоєнній Німеччині добре законспіровану і впливову організацію. Колишні поплічники Гітлера допомагають один одному отримати юридичний захист, змінити імена, обіймати високі посади. У таємної спільноти є чимало впливових покровителів. В’їдливий журналіст виходить на слід організації і спільно з ізраїльськими спецслужбами намагається завадити беззаконню.

Оригінальна назва:
The Odessa File
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Джон Войт, Максиміліан Шелл, Марія Шелл…
Країна:
Велика Британія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Нюрнберзький процес (1961)

У ході знаменитого судового процесу над фашистськими злочинцями розглядається справа судді, який служив нацистським режимом. Злочинець, який виносив жорстокі вироки для влади, колись був шановним служителем Феміди. Нацистському поплічнику вистачає досвіду та знань, щоб протистояти навіть самому підготовленому обвинувачеві. Проте відплата все одно невідворотна.

Оригінальна назва:
Judgment at Nuremberg
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Спенсер Трейсі, Берт Ланкастер, Максиміліан Шелл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.