Фільми про освітян

Драма
Фільм дня:

А ви знаєте, що у 18 штатах США та деяких країнах, наприклад, в Індії та Сінгапурі, педагогам дозволено рукоприкладство? Ми склали добірку, де представлені найкращі фільми про вчителів у різних жанрах, і є драми, де школярі просто напрошуються на такий контакт. Але на честь наставників, більшості з них вдається стати незабутніми для підопічних без застосування фізичної сили, обмежившись лише духовною, у чому ви можете переконатися самі.

Я – викладач (2018)

Найна Матур з дитинства мріяла стати вчителькою, але через вроджений синдром Туретта з постійними нервовими тиками отримувала відмови від роботодавців. Коли директор школи Святого Ноткера пропонує Найні вести уроки у складному класі, вона з радістю погоджується. Учні помічають посмикування обличчя Матур, але хоробрий дівчина не залишає хлопцям шансів для знущань, сама жартуючи над власним недоліком.

Оригінальна назва:
Hichki
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Рані Мукхерджі, Нірадж Кабі, Сачин…
Країна:
Індія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
12+


Битва викладачів (2017)

Сюжет американської комедії для вчителів розгортається у школі, де керівництво вирішує звільнити половину викладацького складу. Невпевнений у собі Енді Кемпбелл проводить останній робочий день перед відпусткою, і щоб зберегти у себе робоче місце, підставляє колегу. Розгніваний містер Стрикленд викликає супротивника на кулачний бій, і звістка про майбутній поєдинок двох наставників розноситься серед учнів.

Оригінальна назва:
Fist Fight
Жанр:
комедія
Актори:
Чарлі Дей, Айс Кьюб, Трейсі Морган…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
18+


Вчителька (2016)

Хе-джу викладає хімію у навчальному закладі для хлопчиків та розраховує у найближчому майбутньому на престижну посаду. Але обіцяне їй місце віддають новій колегі, дочці голови шкільної ради. А на Хе-джу звалюють додаткову роботу та всю паперову тяганину, проте незабаром у житті педагога з’являється просвіт. Жінка дізнається про роман новенькою зі старшокласником, і має намір використати цю інформацію у своїх цілях.

Оригінальна назва:
Yeogyosa
Жанр:
драма, мелодрама, трилер
Актори:
Кім Ха-ниль, Ю Ін-он, Лі Вон-гін…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Заліковий препод (трилогія, 2013, 2015, 2017)

Невдалий грабіжник Зекі Мюллер потрапляє у в’язницю, але його спільниці вдається сховати велику суму грошей на території будівництва. Після звільнення хлопець із подругою вирушає за заповітними купюрами на пустир, де опиняється новий шкільний спортзал. Зекі намагається влаштуватися до навчального закладу сторожем і помилково його приймають на посаду викладача. Чи впорається Мюллер із проблемними підопічними, застосовуючи свої оригінальні методи навчання?

Оригінальна назва:
Fack ju Göhte
Жанр:
комедія
Актори:
Еліас ЕмБарек, Кароліна Херфурт, Катя Ріман…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Божевільні викладачі (дилогія, 2013 та 2015)

Ліцей, який носить горде ім’я знаменитого політичного діяча Жюля Феррі, знаходиться на межі закриття. Учні не здатні здобути високі бали на випускному іспиті, тому міністерство освіти не бажає фінансувати безперспективний заклад. Директор ліцею вирішується на ризикований крок та замінює найкращих викладачів на їхніх безладних колег. Керівник сподівається, що мінус на мінус у результаті може дати плюс, але не всі підтримують цю шалену витівку.

Оригінальна назва:
Les profs
Жанр:
комедія
Актори:
Крістіан Клав’є, Ізабель Нанті, П’єр-Франсуа Мартен-Лаваль…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.2
12+


Рита (серіал, 2012 – 2020)

У топ фільмів потрапив серіал про вчителів датської школи, де порушуються нагальні життєві питання. Рита – викладач із складним характером. Емоційна жінка здатна порозумітися з важкими учнями, хоча керівництво не схвалює методів Рити, що нерідко призводить до конфліктів на роботі. Але найголовніші випробування чекають на героїню фільму в домашніх стінах, тому що виховання власних дітей дається матері-одиначку з великими труднощами.

Оригінальна назва:
Rita
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Лізе Бааструп, Мілле Дінесен, Микола Грот…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 8.1
18+


Дуже погана вчителька (2011)

Елізабет Холсі збирається заміж за успішного бізнесмена, тому кидає свою роботу. Проте наречений несподівано розриває заручини. Молода жінка повертається до навчання, підготувавши особистий план. Елізабет має намір виграти грошовий приз у конкурсі на звання найкращого вчителя, та витратити отриману суму на збільшення грудей. Страшна зовнішність допоможе молодій жінці отримати нового багатого нареченого, але недбалі школярі не бажають заробляти бали для Елізабет.

Оригінальна назва:
Bad Teacher
Жанр:
мелодрама, комедія
Актори:
Кемерон Діаз, Джастін Тімберлейк, Джейсон Сігел…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
18+

Вам також може бути цікаво: 20 фільмів про кохання між вчителями та учнями


Вчитель на заміну (2011)

Зарубіжний фільм про викладачів і через роки перебуває у топі завдяки вкрай драматичному сюжету. Генрі Барт подорожує країною, ніде не затримуючись надовго. Чоловік підробляє вчителем, замінюючи тимчасово відсутнього педагога. Якось Генрі влаштовується до школи для важких підлітків, де образа дорослих вважається нормою. Барт з’ясовує, що проблема криється не в дітях – все місцеве населення озлоблено, і у хлопців тут нема перспектив для майбутнього. Генрі вирішує почати з малого, змінивши долю юної дівчини, яка з волі випадку опинилася на панелі .

Оригінальна назва:
Detachment
Жанр:
Драма
Актори:
Едріан Броуді, Самі Гейл, Бетті Кей…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
18+


Перед класом (2008)

Крутий мотивуючий фільм ґрунтується на реальних подіях, описаних в автобіографічній книзі Бреда Коена. У дитинстві у хлопчика вперше виявилися ознаки синдрому Туретта у вигляді неконтрольованих звуків та рухів. Симптоми дратували не лише однокласників та педагогів – навіть у сім’ї Бред не знайшов підтримки. Близькі були впевнені, що хлопчик у такий спосіб привертає увагу. Подорослішавши, юнак стає викладачем, кинувши виклик консервативному суспільству.

Оригінальна назва:
Front of the Class
Жанр:
Драма
Актори:
Джеймс Волк, Тріт Вільямс, Домінік Скотт Кей…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1
12+


Клас (2008)

Французьке кіно для вчителів та про найскладніший контингент для наставників – хлопців у перехідному віці. Словеснику Франсуа дістався непростий клас, де зібралися діти різних рас та соціальних рівнів. Підлітки, які страждають юнацьким максималізмом, не приймають будь-які вчення дорослих. А частина підопічних нещодавно опинилась у Парижі та абсолютно не знайома з європейською культурою. Цікаво, що у фільмі, нагородженому «Золотою пальмовою гілкою», зіграли непрофесійні актори – діти з неблагополучного району французької столиці.

Оригінальна назва:
Entre les murs
Жанр:
Драма
Актори:
Франсуа Бегодо, Агам Малембо-Емен, Анжеліка Санціо…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Останній урок (2008)

Соня Бержерак викладає французьку літературу, але сучасні школярі далекі від сприйняття класичних творів. Учні регулярно зривають уроки, знущаються з словесника і висміюють її недоліки. Чаша терпіння Соні переповнюється, і одного разу жінка заходить у клас із пістолетом. Вчителька має намір силою змусити школярів прочитати хоча б одну книгу, а заразом з’ясувати причину ненависті до себе.

Оригінальна назва:
La journée de la jupe
Жанр:
Драма
Актори:
Ізабель Аджані, Дені Подалідес, Халід Беркуз…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Фізика або хімія (серіал, 2008 – 2011)

Багатосерійний фільм про педагогів – комедійна драма про насичені шкільні будні, повні драматичні та смішні моменти. В іспанському серіалі з високим рейтингом покажуть проблеми хлопців та викладачів коледжу «Сурбаран». Підвищений інтерес до телешоу викликала відвертість, з якою висвітлено темні сторони підліткового життя та взаємини молодих наставників із учнями.

Оригінальна назва:
Física o química
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Ана Мілан, Андреа Дуро, Хав’єр Кальво…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Письменники свободи (2006)

Еріл Груел дістається клас із важких підлітків – хлопців без амбіцій та прагнень. Керівництво навчального закладу розуміє, що у майбутньому на випускників очікує низькооплачувана робота або тюремне ув’язнення. Молода вчителька має намір змінити долю вихованців. Еріл особистим прикладом показує, що будь-яка людина здатна досягти більшого, але достукатися до школярів ентузіастці буває дуже складно.

Оригінальна назва:
Freedom Writers
Жанр:
драма, кримінал, біографія
Актори:
Хіларі Суенк, Скотт Гленн, Імелда Стонтон…
Країна:
Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Напів-Нельсон (2006)

У центрі сюжету фільму про шкільних вчителів – талановитий педагог Ден Данн. Чоловік викладає історію, веде заняття з баскетболу та перебуває на хорошому рахунку у керівництва. Ніхто не підозрює, що за маскою благополуччя ховається втрачений наркоман та невдаха. Страшну таємницю Дена випадково дізнається його учениця, пов’язана з незаконним бізнесом, і секрет стає фундаментом хворобливих стосунків.

Оригінальна назва:
Half Nelson
Жанр:
Драма
Актори:
Райан Гослінг, Шаріка Еппс, Ентоні Макі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Тріумф: Історія Рона Кларка (2006)

Талановитий учитель переїжджає з провінції до Нью-Йорка, де стикається з непростим класом. Проблемні підлітки мріють, щоб дорослі дали їм спокій, але Рон Кларк не звик здаватися. Ще в рідному місті він розробив спеціальну систему навчання, що допомагає задіяти школярів, що найбільш відстають. У пріоритеті у педагога не зубріння матеріалу, а вміння спілкуватися, взаємодопомога та довіра – і це відкриває Рону шлях до серця дітей.

Оригінальна назва:
The Ron Clark Story
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Меттью Перрі, Ерні Хадсон, Мелісса Де Суза…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 8.6
12+


Хористи (2004)

Серед фільмів про класних вчителів виділяється музична драма із глядацького топу історій про життя викладачів початкових та старших класів. Наприкінці 40-х років у післявоєнній Франції складно знайти роботу, особливо за фахом. Музиканту Клементу Матьє вдається влаштуватись у притулок, але радість незабаром змінюється розчаруванням. Директор закладу використовує негуманні методи покарання, перетворюючи підлітків на озлоблений натовп. Клемент не може відкритий виступ проти керівництва, тому розробляє свій оригінальний план порятунку дітей.

Оригінальна назва:
Les Choristes
Жанр:
драма, музика
Актори:
Жерар Жюньо, Франсуа Берлеан, Кад Мерад…
Країна:
Франція, Швейцарія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.9
12+


Вчитель року (2003)

Звичне життя школи Фолбрук перекинулося з приходом чарівного та обдарованого містера Ді. Молодий педагог має привабливу зовнішність, а інноваційні методи навчання допомагають збирати повні класи. Колеги заздрять успіху новачка, і викладач із великим стажем – містер Уорнер записує Ді у особисті вороги. У школі щорічно проводиться конкурс на звання найкращого вчителя – шанси на перемогу у старого викладача тануть з кожним днем. Містер Уорнер не має наміру поступатися, але ще не знає про таємницю свого суперника.

Оригінальна назва:
School of Life
Жанр:
драма, комедія, сімейний спорт
Актори:
Райан Рейнольдс, Девід Пеймер, Джон Естін…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Пісня для ізгоя (2003)

Головний герой фільму, що ґрунтується на реальних подіях – Вільям Франклін. Молодий чоловік воював в Іспанії за республіканців, а після закінчення бойових дій влаштувався вчителем у католицьку ірландську школу. У стінах закладу панує жорстка дисципліна. За найменшу провину суворо карають, і серед наставників є садисти та люди з різними відхиленнями. Вільям намагається змінити порядки, що ламають дитячі долі, та самих підлітків.

Оригінальна назва:
Song for a Raggy Boy
Жанр:
Драма
Актори:
Айдан Куінн, Іен Глен, Марк Уоррен…
Країна:
Ірландія, Велика Британія, Данія, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.