Фільми про печери, підземелля та катакомби

Жахи
Фільм дня:

У те, що під землею знаходиться пекло, люди вірили споконвіку. І неважливо, що все вже давно пробурили, розкопали і досліджували. Стародавній страх живий і досі, і це доводять творці фільмів жахів у всьому світі. Нижче на вас чекає підбірка кращих фільмів про печери, катакомби та підземелля, в яких клаустрофобія – далеко не найстрашніше, з чим доведеться зіткнутися людям під землею.

Хижі води: Пастка (2020)

Дія цієї австралійсько-американської новинки кіно у жанрі хорору переносить глядача на західне узбережжя Австралії. П’ятеро друзів вирушають у подорож та планують досліджувати ще не до кінця вивчену вченими систему печер. Несподіваний тропічний шторм порушує їхні плани, заповнюючи печеру водою, і вони опиняються у пастці. Шлях до порятунку перетворюються на низку небезпечних пасток і перешкод, до того ж шторм будить древнього водного хижака.

Оригінальна назва:
Black Water: Abyss
Жанр:
жахи, бойовик
Актори:
Джессіка МакНемі, Люк Мітчелл, Амалі Голден…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 4.5
Вікові обмеження:
18+


7 зберігачів гробниці (2018)

Герої цього фільму жахів – компанія археологів, яка багато знає про стародавні гробниці та печери, і не один рік займається їх дослідженням та пошуком артефактів давнини. Під час експедиції вченим вдається виявити ціле скопище стародавніх підземних поховань. Один із дослідників вирішує самотужки спуститися в гробниці, але зв’язок із ним раптово обривається. Колеги, що вирушили на його пошуки, з жахом виявляють, що у стародавніх могил є зберігачі.

Оригінальна назва:
7 Guardians of the Tomb
Жанр:
Бойовик, пригоди, жахи
Актори:
Лі Бінбін, Келлан Латс, У Чунь…
Країна:
Китай, Австралія, Таїланд
Рейтинг:
IMDb – 4.5
Вікові обмеження:
16+


Пастка часу (2017)

Батьки професора археології Хопера багато років тому зникли в печерах на околиці Техасу. Разом із парою своїх студентів та ще трьома молодими хлопцями Хоппер вирушає до Техасу, сподіваючись виявити хоч якісь сліди зниклих. Все, що він знає про їхнє зникнення – вони шукали під землею якийсь «Фонтан молодості» із давніх легенд. Раптом виявлений мінівен з батьківськими речами вселяє в нього надію, і він сам спускається в печери.

Оригінальна назва:
Time Trap
Жанр:
Фантастика, бойовик, пригоди
Актори:
Бріанна Хоуї, Кессіді Гіффорд, Олівія Драгусевич…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
18+


Піраміда (2014)

Команда американських учених-археологів досліджує раніше невідому стародавню піраміду, глибоко поховану під пісками єгипетської пустелі. Вони молоді і сповнені ентузіазму, до того ж у їхньому розпорядженні найсучасніша техніка та просунуті технології. Але місцеві жителі не схвалюють їхні дії, попереджаючи, що, за переказами, під землею таїться якесь древнє зло. Нехтуючи байками людей похилого віку, молодь спускається в гробницю.

Оригінальна назва:
The Pyramid
Жанр:
жахи, бойовик, трилер, детектив, пригоди
Актори:
Ешлі Хіншоу, Деніс О’Хер, Джеймс Баклі…
Країна:
США, Марокко
Рейтинг:
IMDb – 4.6


Париж: Місто мертвих (2014)

Французьке кіно у жанрі псевдо-документалістики радикально відрізняється від звичайних фільмів жахів про печери та інші замкнені простори. Батько Скарлетт, археолог-дослідник, наклав на себе руки багато років тому, і дівчина присвятила життя продовженню його справи – пошуку «філософського каменю». Скарлетт нападає на слід, коли дізнається, що в Парижі існують таємні катакомби, що ведуть до могили знаменитого алхіміка Ніколя Фламеля.

Оригінальна назва:
As Above, So Below
Жанр:
жахи, трилер, детектив
Актори:
Пердіта Вікс, Бен Фельдман, Едвін Ходж…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16+


Печера (2013)

Іспанський фільм , який отримав особливо високий рейтинг на батьківщині, розповідає про компанію, що вирушила на відпочинок подалі від цивілізації на невеликий середземноморський острів. Прогулюючись островом, друзі виявляють покинуту, але дуже мальовничу печеру. Цікавість і бажання розважитися штовхають їх уперед. Через якийсь час вони розуміють, що, захопившись красою підземелля, примудрилися безнадійно заблукати. Шлях назад неможливо знайти, і прогулянка обертається жахом та панікою. До того ж героїв раптом починають відвідувати галюцинації, що наводять жах.

Оригінальна назва:
La cueva
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Марта Кастельоте, Хоель Фернандес, Єва Гарсія-Вакас…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
18+


Під землею (2013)

Фільм, заснований на реальних подіях , розповідає про трагедію, що сталася на одній із американських шахт. Саманта приїжджає з Нью-Йорка в гості до батька, що виходить на пенсію. Дочка просить старого зробити їй екскурсію на шахту, якій той присвятив 35 років життя, але прогулянка під землю обертається кошмаром. У шахті відбувається обвал. Саманта з батьком і ще кілька тих, хто врятувався, знаходять притулок у надійному укритті, але неподалік чується якийсь шум. В надії, що це хтось із тих, хто вижив, вони вирушають на пошуки. Але з людьми в катакомбах відбувається щось дивне: вони починають втрачати розум і нападати один на одного.

Оригінальна назва:
Beneath
Жанр:
жахи, трилер, драма, детектив, пригоди
Актори:
Джефф Фейі, Келлі Нунан, Джої Керн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.4
Вікові обмеження:
18+


Тунель (2011)

Наступний фільм жахів розповідає про каналізаційні катакомби австралійського Сіднею. У колекторах та тунелях під містом пропадають люди. Влада явно щось приховує, і журналістка вирішує досліджувати тунелі зі своєю знімальною групою та докопатися до істини. Вчотирьох вони спускаються в підземелля, проте відразу ж стають об’єктом полювання невідомого, що живе в тунелях. У фільмі використано вже знайомий усім художній прийом – стилізація під документальне кіно. Він повністю складається з інтерв’ю з очевидцями та учасниками подій та відеохроніки, що відбувалося під землею.

Оригінальна назва:
The Tunnel
Жанр:
жахи, трилер, детектив
Актори:
Бель Деліа, Енді Родореда, Стів Девіс…
Країна:
Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
18+


Міський дослідник (2011)

Міжнародна команда із чотирьох молодих людей, які захоплюються дослідженням міських підземель, приїжджає до Берліна. Місцевий провідник Кріс веде іноземних гостей у серце берлінських підземних лабіринтів. На зворотному шляху трапляється лихо: Кріс невдало падає з великої висоти. Несподівано в тунелях з’являється Армін, колишній прикордонник Східного Берліна, і пропонує молодим людям свою допомогу. Вони у розпачі погоджуються, ще не знаючи, що роблять смертельну помилку.

Оригінальна назва:
Urban Explorer
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Наталі Келлі, Нік Еверсман, Клаус Штігльмайєр…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.2
Вікові обмеження:
18+


Санктум (2010)

Герої цього фільму про підводні печери – досвідчені дайвери та спелеологи, що вирушили в експедицію до берегів Папуа Нової Гвінеї. Їхня мета – дослідження найбільшої на Землі системи печер, наскільки красивих, настільки ж і недоступних. Експедиція йде без пригод, доки плани не порушує несподівана тропічна буря. Єдиний шлях назовні перекритий, і героям доводиться йти на глибину у пошуках іншого виходу. Печери досі не досліджені до кінця, і команда ще не знає, що попереду на неї чекають не тільки труднощі, а й справжній підводний жах.

Оригінальна назва:
Sanctum
Жанр:
трилер, драма, пригоди
Актори:
Річард Роксбург, Йоан Гріффіт, Різ Вейкфілд…
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
16+


Склеп (2009)

Американський фільм жахів про авантюристів- шукачів скарбів починається з занурення в незвідану печеру. Шестеро молодих хлопців дізнаються, що під містом є система підземних катакомб, а в них, якщо вірити припущенням, за часів Великої депресії місцевими багатіями були приховані коштовності. Спустившись і дослідивши підземелля, вони виявляють дивний склеп і пробуджують до життя жахливого монстра.

Оригінальна назва:
The Crypt
Жанр:
Жахи
Актори:
Сара Ох, Майк Раналло, Абра Мей…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 3.2
Вікові обмеження:
18+


Потяг далі не йде (2008)

Четверо друзів, відзначаючи хлопчак, у пошуках нового закладу спускаються в підземку та сідають до останнього нічного поїзда. Крім них, у порожньому складі їдуть дві дівчини, з якими, звичайно, необхідно познайомитися. У результаті всі вони примудряються застрягти на покинутій станції, закритій ще в 70-х. У пошуках виходу хлопці стають свідками вбивства. Дивні істоти жорстоко розправляються з поліцейським та починають полювання на самих молодих людей.

Оригінальна назва:
Stag Night
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Кіп Парду, Вінеса Шоу, Брекін Мейєр…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.8
Вікові обмеження:
18+


Кінець колії (2007)

Медсестра Карен працює допізна і їде додому в метро на останньому поїзді. Без видимих ​​причин склад робить зупинку посеред тунелю. У вагоні несподівано виникає повна паніка і плутанина, в якій Карен випадково втрачає свідомість. Вийшовши з непритомності, вона жахається – навколо неї трупи роздертих пасажирів. Карен і невеликій групі тих, хто вижив, необхідно вибиратися на поверхню. Але чи невідомо, що за сила полює на них і як їй протистояти?

Оригінальна назва:
End of the Line
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Ілона Елкін, Ніколас Райт, Ніл Нап’є…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
18+


Таємниця підземелля (2007)

У цьому фільмі жахів мова піде не про занедбані шахти та стародавні гробниці, а про секретні катакомби, спеціально спроектовані та побудовані якоюсь корпорацією. Тольбіак приходить до тями в незнайомому підземному тунелі, зовсім не пам’ятаючи, як він тут опинився. У тунелі горить слабке світло, і єдина дорога – вперед. Сподіваючись знайти вихід, хлопець пробирається на тьмяне світло, і раптом опиняється в кімнаті з єдиними зачиненими дверима. Цікавий і нестандартний сюжет побудований за принципом головоломки і не дасть вам відірватися від екрану ні на хвилину.

Оригінальна назва:
Eden Log
Жанр:
жахи, фантастика, трилер, детектив
Актори:
Кловіс Корнійяк, Вімала Понс, Зохар Уекслер…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.3
Вікові обмеження:
18+


Катакомби (2006)

Боязка і сором’язлива Вікторія приїжджає в Париж до своєї сестри Каролін, щоб повеселитися в дружній компанії. Але сестра приготувала сюрприз – замість звичайних розваг, обіцяних Вікторії, на них чекає спуск у похмуре міське підземелля, про яке ходить погана слава. У компанії є з собою музика та випивка, знаходиться і чудова простора печера для вечірки . Але через деякий час усі починають розуміти, що вони не одні у цих катакомбах.

Оригінальна назва:
Catacombs
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Шаннін Соссамон, Пінк, Еміль Хостіна…
Країна:
США, Італія, Румунія
Рейтинг:
IMDb – 4.6
Вікові обмеження:
16+


Підземна пастка (2006)

Фільм розповідає про компанію нудних молодих людей, які вирішили відвідати підземну печеру. Вони багаті та успішні, але хочуть від життя екстриму та справжньої пригоди. З цією метою підбирається стара соляна шахта. Експедиція оснащена всім необхідним та розрахована на будь-які екстремальні ситуації. Ніхто з компанії не підозрює, що у своїй безтурботній цікавості вони натраплять на стародавнього підземного монстра, який не залишить їм шансів на виживання.

Оригінальна назва:
Caved In
Жанр:
жахи, фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Крістофер Аткінс, Колм Міні, Анджела Фезерстоун…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 3.3
Вікові обмеження:
16+


Спуск (дилогія, 2005 та 2009)

Компанія із шести дівчат, які захоплюються спелеологією, вирушають у спільний похід. Спустившись до знайомої печери, вони випадково виявляють нікому не відомий прохід і вирішують досліджувати його. Раптовий обвал перекриває вихід назовні, а це значить, нікому не спаде на думку шукати їх тут. Залишається лише досліджувати печеру далі в надії на інший вихід, але в темряві попереду хтось ховається, і це не люди. Продовження трилера починається з пошукової операції, організованої у печерах через два дні після зникнення героїнь першої частини. Фільм має безліч нагород і входить до списку найкращих у своєму жанрі.

Оригінальна назва:
The Descent
Жанр:
жахи, трилер, пригоди
Актори:
Шона МакДональд, Наталі Джексон Мендоса, Алекс Рід…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
18+


Печера (2005)

Ще один фільм про мирні дослідження печер, що обертаються кривавою бійнею. У румунських Карпатах археологи, що вивчали руїни XIII століття, виявляють під ними вхід у величезний підземний грот. Вчені біологи запевняють, що він є унікальною замкненою екосистемою. Споряджена експедиція з професійних спелеологів та дайверів здійснює спуск і виявляє щось справді унікальне – досі не бачених агресивних чудовиськ.

Оригінальна назва:
The Cave
Жанр:
жахи, фантастика, бойовик
Актори:
Коул Хаузер, Едді Сібріан, Морріс Честнат…
Країна:
США, Німеччина, Румунія
Рейтинг:
IMDb – 5.1
Вікові обмеження:
16+


Крип (2004)

Дівчина Кейт виявляється випадково замкненою проти ночі в лондонському метро. Марно намагаючись вибратися назовні, вона раптом виявляє, що за нею стежить жахлива істота з неприродно деформованим тілом, яке лише віддалено нагадує людську постать. Безтурботність і випадковість обертаються для дівчини вночі неабиякого жаху. Британський хорор, що леденить душу, входить у топ найкращих жахів усіх часів, вже отримав статус культового, і досі збирає позитивні відгуки вражених глядачів.

Оригінальна назва:
Creep
Жанр:
жахи, трилер, детектив
Актори:
Франка Потенте, Вес Блеквуд, Шон Харріс…
Країна:
Велика Британія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.6
Вікові обмеження:
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.