Фільми про вчених

Драма
Фільм дня:

Стереотипний образ вченого – напівбожевільного дикого фрика в окулярах, що виношує неймовірні ідеї, нескінченно далекий від реальності. Справжні фізики, хіміки, математики та інші діячі науки, хоч і були захоплені своєю справою, встигали любити, передавати знання учням, боротися із мракобіссям. У нашому списку кращих фільмів про вчених ви знайдете чудове біографічне кіно, яке показує, як відбувалися великі відкриття.

Аммоніт (2020)

Сюжет нового фільму про науку показує вигаданий епізод із життя реальної людини. Одна з перших палеонтологів Мері Еннінг заробляє на життя, розшукуючи та продаючи стародавні скам’янілості. Знайомий просить героїню дати притулок молодій дівчині, яка приїхала до моря , щоб поправити здоров’я. Між двома жінками встановлюється тісний емоційний зв’язок, що переростає на щось більше.

Оригінальна назва:
Ammonite
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Сара Уайт, Лайам Томас, Сем Паркс, Кейт Уінслет…
Країна:
Велика Британія, Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5


Тесла (2020)

Геніальний винахідник Нікола Тесла працює під керівництвом іншого діяча науки – Томаса Едісона, але не знаходить належного застосування власним ідеям. Намагаючись втілити свої напрацювання в життя, Тесла набуває любові, у нього з’являються впливові покровителі. Герою вдається створити компанію та стати конкурентом Едісона. Особливо напруженим стає протистояння між двома чоловіками науки під час легендарної «війни струмів».

Оригінальна назва:
Tesla
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Ітан Хоук, Кайл МакЛоклен, Ів Хьюсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.0
12+


Аеронавти (2019)

Цікавий художній фільм про наукові експерименти та нестримну потяг до пізнання світу. Метеоролог, який мріє зробити справжній прорив у науці, і шукач пригод, захоплена польотами на повітряних кулях, знаходять один одного. Удвох пара ентузіастів вирушає в небезпечну подорож аеростатом туди, куди ще не добиралася жодна людина.

Оригінальна назва:
The Aeronauts
Жанр:
пригоди, біографія, драма, мелодрама
Актори:
Едді Редмейн, Фелісіті Джонс, Хімеш Патель…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Небезпечний елемент (2019)

Драматичний байопік про життя та наукові звершення нобелівських лауреатів П’єра та Марії Кюрі. Подружня пара вчених-фізиків у своїй лабораторії займається дослідженнями радіоактивних металів, а в процесі роботи краще впізнає один одного. Великі відкриття не лише просунуть науку, а й призведуть до страшних наслідків – від променевої хвороби у Марії Кюрі до бомбардувань Хіросіми та Нагасакі.

Оригінальна назва:
Radioactive
Жанр:
Біографія, драма, мелодрама
Актори:
Розамунд Пайк, Сем Райлі, Саймон Рассел Біл, Аня Тейлор-Джой…
Країна:
Велика Британія, Франція, США, Китай, Угорщина
18+


Ігри розумів (2018)

Неординарний фільм із високим рейтингом про геніальних вчених, знятий за мотивами книги Саймона Вінчестера. Відомий професор Оксфорда працює над створенням першого в історії тлумачного словника англійської мови. Масштабне завдання вимагає злагодженої роботи багатьох людей. Одним з основних виконавців та авторів тисяч словникових статей виступає ув’язнений у психлікарні відставний хірург.

Оригінальна назва:
The Professor and the Madman
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Мел Гібсон, Шон Пенн, Наталі Дормер…
Країна:
Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+

Вас також може зацікавити: Фільми про винахідників та конструкторів


Війна струмів (2017)

Наприкінці XIX століття епоха пари поступово відходить у минуле – головним двигуном прогресу ось-ось стане електрика. Впливовий «електричний магнат» Томас Едісон розраховує впровадити повсюдно технологію постійного струму, але видатний інженер Джордж Вестінгауз вважає, що набагато більше перспектив струму змінного. Між двома великими умами розгортається справжня інтелектуальна війна.

Оригінальна назва:
The Current War
Жанр:
Біографія, історія, драма
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Том Холланд, Майкл Шеннон…
Країна:
США, росія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
12+


Геній (серіал, 2017 – 2018)

Багатосерійний фільм для великого вченого Альберта Ейнштейна – автора теорії відносності. Скромний клерк з патентного бюро, який мріє про викладання в університеті та докторського ступеня, поступово рухається до своєї мети, долаючи труднощі. Відкриття генія повністю змінять наукову картину світу. Другий та третій сезони серіалу присвячені біографіям художника Пабло Пікассо та співачки Арети Франклін.

Оригінальна назва:
Genius
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Саманта Коллі, Сет Гейбл, Антоніо Бандерас…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
18+


Приховані фігури (2016)

Біографічна драма, заснована на реальних подіях, заслужила на позитивні відгуки глядачів і завоювала нагороду за боротьбу з системою на премії MTV. Після того, як СРСР запустив у космос першу людину, НАСА докладає максимальних зусиль, щоб дати гідну відповідь. Серед залучених до співпраці нових талантів – три математики-афроамериканки. Жінкам належить виконати важливі розрахунки, а заразом розвіяти гендерні та расові стереотипи.

Оригінальна назва:
Hidden Figures
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Тараджи П. Хенсон, Октавія Спенсер, Жанель Моне, Кевін Костнер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
12+


Людина, яка пізнала нескінченність (2015)

В основу цікавого фільму про наукові відкриття покладено біографію індійського математика-самоучки Срініваси Рамануджана. Простий чорнороб виявив дивовижні математичні здібності. Талановитий хлопець спочатку став допомагати бухгалтерам, а потім отримав запрошення від англійців поїхати до Кембриджу та застосувати свій видатний дар на благо науки.

Оригінальна назва:
The Man Who Knew Infinity
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Джеремі Айронс, Дев Патель, Малкольм Сінклер…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
12+


Альтаміра (2015)

Археолог-аматор разом зі своєю дев’ятирічною дочкою досліджує печеру . На стінах виявляються дивовижні малюнки, залишені первісними людьми . Вчений прагне донести грандіозне відкриття всього світу, проте справжність малюнків викликає сумнів як у наукових колах, і у церковних ієрархів. Довгі роки талановитому досліднику належить жити з тавром ошуканця.

Оригінальна назва:
Altamira
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Антоніо Бандерас, Голшифте Фарахані, Аллегра Аллен…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.0


Всесвіт Стівена Хокінга (2015)

Молодий астрофізик пише дисертацію про чорні діри і будує стосунки з коханою дівчиною. Страшний діагноз ставить під загрозу життя і кар’єру генія, але сила духу та сучасні технології допомагають упоратися з хворобою. Прикутий до інвалідного крісла і спілкування зі світом через голосовий синтезатор фізик висуне грандіозні теорії та напише великі книги. Біографічне кіно про вченого отримало схвалення самого Стівена Хокінга та «Оскар» за найкращу чоловічу роль.

Оригінальна назва:
The Theory of Everything
Жанр:
Біографія, мелодрама, драма
Актори:
Едді Редмейн, Фелісіті Джонс, Чарлі Кокс…
Країна:
Велика Британія, Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Гра в імітацію (2014)

Перед британською розвідкою поставлено стратегічно важливе завдання зламати нацистську шифрувальну машину «Енігма». Майже нездійсненна місія доручена групі криптографів. На чолі команди стоїть видатний математик Алан Тьюрінг. Проте за участю керівника геніальний учений справляється погано – зухвалість і зарозумілість заважають побудувати нормальні стосунки з колегами.

Оригінальна назва:
The Imitation Game
Жанр:
трилер, драма, військовий, біографія
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Кіра Найтлі, Меттью Гуд…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+


Лікар: Учень Авіценни (2013)

Топ фільмів про вчених та винахідників продовжує історія талановитого середньовічного юнака, який вирушив на пошуки медичних знань. Мандруючи світом, герой зустрічається як з умілими лікарями, так і з відвертими шарлатанами. Погоня за істиною, насичена цікавими зустрічами та ризикованими пригодами, приводить юнака на схід до знаменитого Авіценни.

Оригінальна назва:
The Physician
Жанр:
пригоди, історія
Актори:
Том Пейн, Бен Кінгслі, Емма Рігбі…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Челленджер (2013)

Напружена американська драма розповідає про одну з найвідоміших технічних катастроф – катастрофу космічного корабля “Челленджер”. Різні відомства перекладають вину за подію один на одного, не даючи з’ясувати справжні причини трагедії. Розібратися у події береться незалежний дослідник, одне з найбільших розумів сучасності – фізик Річард Фейнман.

Оригінальна назва:
The Challenger
Жанр:
драма, історія
Актори:
Джоен Уеллі, Брайан Деннехі, Вільям Хёрт…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Вимірюючи світ (2012)

Німецьке біографічне кіно для науки знято за мотивами роману Даніеля Кельмана. Два геніальних вчених – математик Карл Гаус і енциклопедист Олександр фон Гумбольдт – могли б прожити типові життя представників свого часу, але потяг новим знанням перевернув їх долі. Двоє визначних інтелектуалів роблять відкриття, ведуть дискусії, а одного разу зустрічаються один з одним на науковому конгресі.

Оригінальна назва:
Die Vermessung der Welt
Жанр:
пригоди, драма
Актори:
Альбрехт Шух, Балданпурєв Самбуу, Агі Аріунсейчан Даваачу…
Країна:
Німеччина, Австрія
Рейтинг:
IMDb – 5.8


Темпл Грандін (2010)

Темпл Грандін ще ранньому дитинстві було поставлено діагноз аутизм. Тяжка недуга не завадила талановитій дівчині здобути відмінну освіту, захистити дисертацію з тваринництва та стати одним із найавторитетніших у світі фахівців з гуманного поводження зі худобою. Виконавиця головної ролі відзначена нагородами як найкраща актриса, отримавши премію Гільдії кіноактерів, «Еммі» та «Золотий Глобус».

Оригінальна назва:
Temple Grandin
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Клер Дейнс, Джулія Ормонд, Девід Стратейрн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3


Походження (2009)

Відмінний фільм про наукові дослідження варто подивитися, щоб побачити драматичні перипетії життя Чарльза Дарвіна. Спеціаліст у галузі біології випускає книгу «Походження видів», що викликає обурення церковних ієрархів та консервативної громадськості. Герой готовий дискутувати з будь-якими опонентами, але супротивником нової теорії виступає і побожна дружина Дарвіна.

Оригінальна назва:
Creation
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Пол Беттані, Дженніфер Коннеллі, Бенедикт Камбербетч…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
12+


Агора (2009)

У Римській імперії укріплює позиції християнство. Послідовники нового культу нещадні до язичницьких традицій та спадщини давніх мислителів. У місті Олександрії, де працює знаменита Гіпатія, філософ та математик, розгоряється конфлікт між християнами та язичниками. Послідовники Христа, які одержують гору, мають намір знищити бібліотеку з унікальним зібранням стародавніх рукописів. Драматичний фільм із високим глядацьким рейтингом викликав обурення релігієзнавців і так і не вийшов у прокат в Італії.

Оригінальна назва:
Agora
Жанр:
драма, пригоди, історія
Актори:
Рейчел Вайс, Макс Мінгелла, Оскар Айзек…
Країна:
Іспанія, Мальта, Болгарія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
12+


Ейнштейн та Еддінгтон (2008)

У Європі ось-ось розгориться полум’я Першої світової війни . Між британським астрономом Артуром Еддінгтоном та німецьким фізиком Альбертом Ейнштейном зав’язується листування. Два генія ведуть насичені дискусії та обговорюють нові наукові теорії, хоча за умов воєнного часу ризикують бути звинуваченими у державній зраді. Пошуки істини виявляється важливішим за політичні конфлікти.

Оригінальна назва:
Einstein and Eddington
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Девід Теннант, Річард МакКейб, Патрік Кеннеді…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.