Фільми про життя президентів

Драма
Фільм дня:

Фільми для президентів країн користуються постійною популярністю. Біографічне або повністю вигадане кіно – свого роду можливість для глядача зазирнути у закулісність політичного та особистого життя сильних світу цього, а також спосіб пофантазувати та посміятися разом із творцями проектів про головних носіїв вірусу влади.

Поганий президент (2021)

Автори цієї новинки кіно у жанрі чорної комедії спробували відповісти на хвилююче багатьох питання – як сталося, що у листопаді 2016 року на чолі наддержави став Дональд Трамп? Чому американці обрали таку екстравагантну і далеку від політики персону? Припущення, що громадян наймогутнішої держави світу безплутав, не здається таким вже фантастичним. За сюжетом фільму, це сталося буквально – заради високого посту бізнесмен Трамп уклав угоду з самим дияволом , що кровно зацікавлений у світовому хаосі.

Оригінальна назва:
Bad President
Жанр:
фентезі, комедія
Актори:
Едді Гріффін, Роберт Аміко, Zang Angelfire…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
Вікові обмеження:
16+


Змова проти Америки (міні-серіал, 2020)

Цей міні-серіал відрізняється від реалістичних фільмів щодо виборів американського президента тим, що розповідає альтернативну історію. За сюжетом, заснованому на романі Філіпа Рота, на президентських виборах у США 1940 перемагає не політик Франклін Рузвельт, а льотчик-ас і всенародний улюбленець Чарльз Ліндберг. Новий глава Білого Дому всім добрий, крім загравання з Третім рейхом та заохочення антисемітизму, жертвою якого і стає сім’я головного героя Германа Левіна.

Оригінальна назва:
The Plot Against America
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Вайнона Райдер, Ентоні Бойл, Зої Казан…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
18+


Грейвс (серіал, 2016 – 2017)

Сатиричний серіал для вигаданого президента Річарда Грейвса, який склав повноваження чверть століття тому. Ставши буркотливим старим, герой безжально критикував чинних політиків, будучи задоволеним своєю кар’єрою . Але, погуглив одного разу відгуки про своє правління, дізнався багато неприємного і вирішив загладити помилки, допущені на посаді. Грейвс пустився в тяжкі у боротьбі за легалізацію наркотиків , права незаконних емігрантів і секс-меншин, а також на підтримку політичних амбіцій власної дружини.

Оригінальна назва:
Graves
Жанр:
комедія
Актори:
Нік Нолті, Скайлар Естін, Хелен Йорк…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


До кінця (2016)

Після шокуючого вбивства Джона Кеннеді президентська посада дісталася Ліндону Джонсону, на думку багатьох сучасників, випадковій людині. Але саме йому доведеться продовжувати політику попередника наполягати на ухваленні Закону про цивільні права, покликаного знищити расову дискримінацію. Новий керівник країни опиняється між двома вогнями, ризикуючи репутацією та кар’єрою. Чи зуміє Джонсон довести до кінця почате, незважаючи на завзятий опір прихильників сегрегації за кольором шкіри?

Оригінальна назва:
All the Way
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Брайан Кренстон, Ентоні Макі, Мелісса Лео…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
18+


Останній кандидат (серіал, 2016 – 2019)

Цікаве кіно в жанрі політичного трилера про незавидну долю «запасного» президента на ім’я Томас Кіркман. Внаслідок шокуючого вибуху під час звернення голови Білого дому до народу гине вся керівна верхівка країни. У живих залишається лише скромний клерк, призначений «черговим наступником» покійного керівника держави. На Кіркмана несподівано звалюється величезна відповідальність та необхідність прийняття доленосних рішень в атмосфері недовіри до нього з боку оточення та загрози нових терактів .

Оригінальна назва:
Designated Survivor
Жанр:
Бойовик, трилер, драма, детектив
Актори:
Кіфер Сазерленд, Адан Канто, Італія Річчі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Слуга народу (серіал, 2015 – 2019)

Цей комедійний серіал наочний приклад того, як казка може стати буллю. Скромний вчитель історії Василь Голобородько випадково засвітився «у телевізорі» і став бажаним кандидатом для народу, своїм чесним хлопцем, який розуміє потреби простих людей. Василя обрали президентом, прирікаючи на долю Дон Кіхота у боротьбі з корупцією та олігархами. А невдовзі на хвилі популярності телешоу українську державу очолив виконавець ролі Голобородько, комік Володимир Зеленський.

Жанр:
комедія
Актори:
Володимир Зеленський, Станіслав Боклан, Наталія Сумська…
Країна:
Україна
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
12+


Положення справ (серіал, 2014 – 2015)

Окрім політичної боротьби та інтриг, фільми з нашої добірки розповідають про особисте життя президентів, доводячи, що вони також люди. Героїня цієї картини – вигадана авторами перша жінка, що стала біля керма США, Роберта Пейтон. Нелегка ноша влади посилюється особистою трагедією, яку вона розділяє із аналітиком ЦРУ Чарльстон Такер. Сильні жінки підтримують одна одну у всьому, втішаючи в горі і допомагаючи вирішувати робочі проблеми, в яких не бракує такого високого посту.

Оригінальна назва:
State of Affairs
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Кетрін Хайгл, Елфрі Вудард, Адам Кауфман…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
16+


Паркленд (2013)

Заснований на реальних подіях історичний трилер показує драматичні події 1963 року, що розгорнулися після фатального замаху на Джона Кеннеді в Далласі. Смертельно пораненого главу держави терміново доправили до шпиталю Паркленд, де бригада медиків під керівництвом доктора Чарльза Карріко намагалася врятувати йому життя. Героями фільму стали також співробітники спецслужб, які розшукують снайпера , оператор, який зняв трагічний момент, і вражені втратою пересічні громадяни США.

Оригінальна назва:
Parkland
Жанр:
драма, історія, трилер
Актори:
Зак Ефрон, Марша Гей Харден, Біллі Боб Торнтон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
16+


Дворецький (2013)

Фільми про будні президентів неможливі без згадки про їхнє оточення, і список найкращих біографій продовжує драма, присвячена дворецькому Білого дому. Сесіл Гейтс (як і його прототип Юджин Ален) служив 34 роки за восьми президентів – від Гаррі Трумена 1952-го до Рональда Рейгана 1986-го. Зазирнути за лаштунки приватного життя влада побажала безліч глядачів, чому доказ – високий рейтинг кінострічки, головні ролі в якій зіграли талановитий актор Форест Уітакер та знаменита телеведуча Опра Вінфрі.

Оригінальна назва:
The Butler
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Форест Уітакер, Опра Вінфрі, Кьюба Гудінг мл, Робін Вільямс, Лів Шрайбер, Джон Кьюсак….
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Гайд-Парк на Гудзоні (2012)

Біографічна драма з несподівано комедійним ухилом про один епізод світової історії. Влітку тривожного 1940 року до Америки прибули з візитом високі закордонні гості – англійське королівське подружжя. Президент Рузвельт із дружиною приймає монаршого подружжя у своїй садибі, паралельно закрутивши роман із власною кузиною Маргарет Саклі, на щоденниках якої заснований сценарій фільму. Рузвельта грає знаменитий комік Білл Мюррей, тому задоволення від перегляду гарантоване.

Оригінальна назва:
Hyde Park on Hudson
Жанр:
драма, комедія, історія
Актори:
Білл Мюррей, Лора Лінні, Семюел Уест…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
16+


Лінкольн (2012)

Історія життя, політичної діяльності та смерті одного з найвидатніших американців Авраама Лінкольна, знята двома триразовими володарями премії «Оскар» – режисером Стівеном Спілбергом та актором Деніелом Дей-Льюїсом. На час правління шістнадцятого президента випало чимало доленосних для країни подій – Громадянська війна, боротьба за прийняття 13-ї поправки, яка скасовує рабство . Додавало хвилювань Лінкольну і його сімейство – неврівноважена дружина і син, що рветься на війну.

Оригінальна назва:
Lincoln
Жанр:
драма, військовий, біографія, історія
Актори:
Деніел Дей-Льюїс, Саллі Філд, Девід Стратейрн, Джозеф Гордон-Левітт, Томмі Лі Джонс…
Країна
США, Індія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
обмеження:
16+


Клан Кеннеді (серіал, 2011)

Художня хроніка сходження на політичний Олімп представників знаменитого американського сімейного клану. Початок династії поклав Джон Джозеф Кеннеді у 1920-ті роки, але його кар’єра не просунулась далі за посаду радника Франкліна Рузвельта. Тоді герой зробив ставку на своїх синів. Проте старший Джо став льотчиком і героїчно загинув у боях Другої світової війни . Батьківські надії довелося виправдати Джону, який теж воював, але залишився живим, і став 35-м і найпопулярнішим президентом Америки.

Оригінальна назва:
The Kennedys
Жанр:
драма, мелодрама, історія
Актори:
Грег Кінніер, Баррі Пеппер, Кеті Холмс, Том Уілкінсон…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
обмеження:
16+


Особливі відносини (2010)

Події цієї політичної драми відбуваються з 1997 по 2001 рік і відображають зв’язок між правлячими верхівками Сполучених Штатів та Великобританії. Ці «особливі стосунки» показані за допомогою спілкування англійського прем’єр-міністра Тоні Блера та американського президента Білла Клінтона. І хоча перший перебував на піку кар’єри і зміцнював свої позиції, а другий був у епіцентрі гучного скандалу з Монікою Левінськи, союзникам було чому повчитися один у одного, а за їхніми діалогами спостерігати цікаво та повчально.

Оригінальна назва:
The Special Relationship
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Майкл Шин, Деметрі Горіцас, Адам Годлі…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
обмеження:
16+


Нескорений (2009)

Фільм уславленого актора та режисера Клінта Іствуда про легендарного борця з апартеїдом Нельсона Мандела. Перший темношкірий керівник ПАР шукає шляхи до громадянського світу в країні, що роздирається расовим протистоянням, і знаходить одну з можливостей проведення чемпіонату світу з регбі. Мандела особисто зустрічається з капітаном національної збірної Франсуа Пієнааром, надихаючи на перемогу, здатну поєднати націю.

Оригінальна назва:
Invictus
Жанр:
Історія, спорт, драма, біографія
Актори:
Морган Фріман, Метт Деймон, Тоні Кгороге…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
обмеження:
16+


Буш (2008)

Біографія 43-го президента, сина 41-го глави Білого дому, спадкового політика Джорджа Буша-молодшого. Його обрання супроводжувалося скандалом, а на початку терміну сталися теракти 11 вересня. Антитерористичні заходи, вторгнення американської армії до Афганістану та Іраку підняло його не надто високий рейтинг, а сам він називав себе «військовим президентом». Але що за людина Джордж Буш-молодший, якою ціною йому непрості державні рішення? На це запитання відповів знаменитий Олівер Стоун.

Оригінальна назва:
W.
Жанр:
драма, комедія, біографія, історія
Актори:
Джош Бролін, Колін Хенкс, Тобі Джонс…
Країна:
США, Австралія, Гонконг, Швейцарія, Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.3
обмеження:
16+


Глава держави (2003)

Першу режисерську роботу американського коміка Кріса Рота, в якій він сам зіграв головну роль, передбачувано знято в комедійному жанрі, незважаючи на серйозність «президентської» теми. Напередодні виборів раптово вмирає один із кандидатів і осиротіла партія терміново знаходить йому заміну – політика-невдаху Мейса Гілліама. Несподівано для всіх за підтримки друзів і рідних Мейс розвиває бурхливу діяльність, регулярно потрапляючи в халепу, але ніколи не сумуючи.

Оригінальна назва:
Head of State
Жанр:
комедія
Актори:
Кріс Рок, Берні Мак, Ділан Бейкер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.5
обмеження:
16+


Ніксон (1995)

Другий фільм “президентського” циклу відомого режисера Олівера Стоуна присвячений Річарду Ніксону, роль якого достовірно втілив на екрані Ентоні Хопкінс. Ніксон увійшов у світову історію як єдиний глава Білого дому, який добровільно достроково покинув пост. На цей крок його штовхнула можливість імпічменту через Уотергейтський скандал, що розгорівся. Крім загальновідомих фактів фільм показує, якою людиною був протагоніст у політиці та приватному житті.

Оригінальна назва:
Nixon
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Ентоні Хопкінс, Джоан Аллен, Пауерс Бут, Ед Харріс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
обмеження:
16+


Американський президент (1995)

Дуже правдоподібна історія, що трапилася з вигаданим президентом Америки Ендрю Шепердом напередодні обрання його на другий термін. Ендрю вдівець, який самотужки виховує дочку- підлітка і з головою пішов у роботу. Але в найнапруженіший момент нової передвиборчої кампанії його наздоганяє любов до політичного консультанта та самотньої незалежної жінки Сідні Уейд. Що дозволено простому громадянину, недоступне політику найвищого рангу, і герою фільму доведеться робити вибір між почуттями та обов’язком.

Оригінальна назва:
The American President
Жанр:
драма, мелодрама, комедія
Актори:
Майкл Дуглас, Аннетт Бенінг, Мартін Шин…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
обмеження:
16+


Дейв (1993)

Простий американець Дейв як дві краплі води схожий на чинного президента. Секретні служби наймають його як двійник для коротких появ на публіці на випадок спроби нападу, захоплення або викрадення . Тим часом, реальний глава держави в обіймах коханки впадає в кому і Дейва вмовляють затриматися в Білому домі, щоб не сіяти паніку в країні. Герою доводиться стати своїм у Вашингтоні, що він робить дуже успішно, примудряючись протистояти політичним інтригам та завоювати симпатію першої леді та всього народу.

Оригінальна назва:
Dave
Жанр:
мелодрама, комедія
Актори:
Кевін Клайн, Сігурні Уівер, Френк Ланджелла…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
обмеження:
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.