20 французьких детективних трилерів

Детективи

Французький кінематограф славиться іскрометними комедіями, але не варто недооцінювати працю режисерів та сценаристів в інших жанрах. Ще наприкінці 19 століття знамениті брати Люм’єр шокували публіку, продемонструвавши короткометражну стрічку про прибуття поїзда. З того часу майстерність працівників кіноіндустрії залишилася незмінною. Підтвердження – список найкращих французьких детективів та трилерів, які потрапили до нашої добірки.

Перекладачі (2019)

Новий детективний трилер виробництва Франції варто подивитись за неординарний закручений сюжет. Геніальний автор завершує тривалу роботу над захоплюючим бестселером, але залишається останній штрих – випуск книги іншими мовами. Побоюючись витоку інформації, видавець збирає дев’ять перекладачів із різних країн у закритому бункері.

У перекладачів немає мобільних телефонів, немає зв’язку із зовнішнім світом і доступу до інтернету, і все ж таки частина бестселера потрапляє в мережу. Анонім вимагає виплатити велику суму, інакше найближчим часом опублікує останню частину трилогії. У видавця залишається менше доби, щоб знайти та ліквідувати витік, інакше літературна новинка не принесе очікуваного прибутку.

Оригінальна назва:
Les traducteurs

Актори:
Ламбер Вільсон, Ольга Куриленко, Ріккардо Скамарчо…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 6.5

18+


Офіцер та шпигун (2019)

До списку найкращих французьких детективів 2019 року заслужено потрапив фільм, заснований на реальних подіях . Цікавий сюжет трилера зачіпає історію найскандальнішої судової справи, де на лаві підсудних виявилася невинна людина.

Французького офіцера єврейського походження з ганьбою виганяють із лав армії, викривши в шпигунській роботі на Німеччину. Після перестановки кадрів розвідувальне бюро очолює антисеміт Жорж Пікар, який не має особистих причин захищати засудженого. Проте почуття справедливості переважує інші докази, і полковник береться за чесне розслідування.

Оригінальна назва:
J’accuse

Актори:
Жан Дюжарден, Луї Гаррель, Емманюель Сеньє…

Країна:
Франція, Італія

Рейтинг:
IMDb – 7.2

18+


Поклик вовка (2019)

Щоб краще «розкуштувати» французькі трилери та детективи, варто подивитися цю військову стрічку 2019 року з непередбачуваною розв’язкою. Молодий підводник Шантерод має напрочуд тонкий слух, що дозволяє розрізняти шуми і визначати загрозу. Незважаючи на рідкісний дар, хлопець потрапляє до складної ситуації, коли не може ідентифікувати звук. Зволікання мало не забрало життя всього екіпажу підводного човна . У пошуках істини Шантерод перебирає роль детектива і виявляє шокуючу правду.

Оригінальна назва:
Le chant du loup

Актори:
Франсуа Сівіль, Омар Сі, Матье Кассовіц…

Країна:
Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.9

18+


Вигляд: Мисливець на привидів (2018)

Топ французьких трилерів і захоплюючих детективів продовжує історія про вчорашнього вбивцю та злочинця. На паризьких вулицях місцевий криміналітет намагається захопити та зміцнити власну владу. Можливість відновити правосуддя випадає спритнику Ежену Відоку.

В арсеналі порушника кілька вдалих пагонів із в’язниці , але на волі він стикається із жахливою несправедливістю. Ежена засуджують до страти за помилковим обвинуваченням, і злочинець готовий відстояти свою честь. Видок починає полювання за справжніми вбивцями і виявляється більш спритним детективом, ніж французькі поліцейські.

Оригінальна назва:
L’Empereur de Paris

Актори:
Венсан Кассель, Патрік Шене, Аугуст Діль, Ольга Куриленко…

Країна:
Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.3

18+


Дихай у темряві (2018)

Події фантастичного трилера виробництва Франції розгортаються у Парижі, де мешканці стають жертвами смертельного туману. На місто опускається таємнича імла, від якої немає порятунку. Небагато людей, що вижили, знаходять притулок на верхніх поверхах висотних будівель без електрики, провіанту та інформації про те, що відбувається.
Найскладніше доводиться Ганні та Матьє, адже їхня донька замкнена в барокамері. Зовнішній світ і до появи туману уявляв для дівчинки небезпеку, тому зараз батькам потрібно знайти оптимальний варіант порятунку дитини в непростих умовах.

Оригінальна назва:
Dans la brume

Актори:
Ромен Дюріс, Ольга Куриленко, Фантіна Ардуїн…

Країна:
Франція, Канада

Рейтинг:
IMDb – 5.9

18+


Ніж у серці (2018)

детектив із непередбачуваною розв’язкою, знятий у найкращих традиціях французьких фільмів, завоював високі рейтинги. Розлучення з коханою жінкою змушує продюсера порнофільмів повністю переглянути свою роботу та перейти на велике кіно.

Енн вирішує зняти повнометражний фільм, але картина еротичного жанру поступово перетворюється на гостросюжетний трилер. Виною тому невідомий маніяк, який полює на виконавців головної ролі. Енн наймає нових акторів, на ходу перекроює сценарій під реальне життя, але вбивця завжди опиняється на крок попереду.

Оригінальна назва:
Un couteau dans le coeur

Актори:
Ванесса Параді, Ніколя Морі, Кейт Моран…

Країна:
Франція, Мексика

Рейтинг:
IMDb – 6.3

18+


Єва (2018)

Захоплюючий детектив із домішкою психологічного трилера виробництва Франції розповість у тому, наскільки небезпечно привласнювати чужі досягнення. Письменник Бертран, що не відбувся, працює доглядальницею у відомого драматурга, і після смерті клієнта привласнює його неопубліковану повість. Книжка справляє справжній фурор.

Молодий автор отримує аванс на написання нового шедевра, але не може написати жодного рядка. У гонитві за музою Бертран вирішується на відчайдушний вчинок і пов’язується з немолодою повією, щоб розіграти можливий сюжет. Однак життя виявляється більш непередбачуваним, ніж найвитонченіша людська фантазія.

Оригінальна назва:
Eva

Актори:
Ізабель Юппер, Гаспар Ульель, Джулія Рой…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 4.7

18+

Вас також може зацікавити: 20 іспанських трилерів, від яких неможливо відірватись


В годину пік (2018)

Франція порадувала любителів гостросюжетних детективів та трилерів – фільм 2018 року поповнив список найкращих новинок останніх років. Сучасний педагог повинен мати не тільки знання і досвід, а й сталеві нерви, в чому встиг переконатися П’єр Хоффман.

Викладач займає робоче місце вчителя, який наклав на себе руки, і незабаром починає помічати кримінальний слід у дивній історії. Група з шести школярів виявляє надто агресивну поведінку стосовно оточуючих, які захоплення після занять викликає ряд тривожних питань.

Оригінальна назва:
L’heure de la sortie

Актори:
Лоран Лафітт, Емманюель Берко, Луана Байрамі…

Країна:
Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.5

12+


Двоособовий коханець (2017)

Список найкращих французьких трилерів доповнив сучасний детектив про непрості стосунки лікаря та пацієнтки. Складний життєвий період змушує Хлою звернутися за допомогою до психоаналітика, і консультації поступово переходять у бурхливий роман. Закохані починають жити разом, але дівчина все частіше помічає дива у поведінці обранця.

Поль приховує своє минуле, не знайомить Хлою з друзями та батьками. На прямі запитання у партнера завжди є зрозумілі відповіді. Ситуація ще більше заплутується, коли дівчина дізнається, що наречений має брат-близнюка. Хлопець теж працює психоаналітиком, і рокова зустріч кардинально змінює життя Хлої.

Оригінальна назва:
L’amant double

Актори:
Марина Вакт, Жеремі Реньє, Жаклін Біссет…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 6.2

18+


Вуглець (2017)

Новий французький закон про оподаткування ставить хрест на успішному бізнесі Антуана Роке, штовхаючи людину на шлях криміналу. З будь-якої ситуації можна знайти вихід, якщо визначити пролом у вразливій фінансовій системі. Антуан разом із приятелями вирішує використати примарний шанс, щоб залишитися на плаву. Розроблена компанією злочинну схему незабаром буде названо аферою століття.

Оригінальна назва:
Carbone

Актори:
Бенуа Мажимель, Грінж, Ідір Чендер…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 6.5

18+


Засновано на реальних подіях (2017)

Французьке кіно цінують за тонкість і стиль, а детективи «родом» із Франції – за непередбачуваність сюжету та оригінальність сценарію. Майстерність зарубіжних режисерів вкотре демонструє фільм про письменницю. Немолода жінка випускає бестселер на основі своєї сповіді, і книга б’є рекорди за кількістю продажів. Дельфіна купається на увазі шанувальників, влаштовує зустрічі з читачами і роздає автографи. Але знайомство з турботливою дівчиною Елль ставить крапку у черзі щасливих подій.

Оригінальна назва:
D’apres une histoire vraie

Актори:
Емманюель Сеньє, Єва Грін, Венсан Перес…

Країна:
Франція, Польща, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 5.7

18+


Чорна смуга (2017)

Французькому досвідченому детективу доручили на перший погляд рутинну справу про підлітка. Але в міру просування розслідування все в цій історії видається Вісконті дивним. Небагатослівний батько зниклого хлопця, надто приваблива мати і навіть шкільний вчитель викликають нові підозри. Щойно детективу вдається виявити найменшу зачіпку, всі зусилля зводяться до початкової точки. Час іде, і шансів знайти хлопчика залишається дедалі менше.

Оригінальна назва:
Fleuve noir

Актори:
Венсан Кассель, Ромен Дюріс, Сандрін Кіберлен…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 6.3

18+


Мій син (2017)

Французький фільм про пошуки зниклого хлопчика вийшов у топ найкращих детективів із високим рейтингом. На зорі сімейного життя геолог Жюльєн невірно розставив пріоритети, вважаючи кар’єру вище відношень. Необачне рішення призвело до розлучення, але страшне випробування чекає колишнього подружжя попереду. Їхній семирічний син безслідно зникає під час походу. Батько, що зневірився, вирушає на пошуки єдиної дитини.

Оригінальна назва:
Mon garcon

Актори:
Гійом Кане, Мелані Лоран, Олів’є де Бенуа…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 5.8

18+


Ірис (2016)

Молода дружина французького банкіра зникає за дивних обставин. Того ж вечора чоловік отримує вимогу від викрадача. Банкір вирішує звернутися до поліції, незважаючи на попередження злочинця. детективи починають розслідування, але справа виявляється набагато заплутанішою, ніж здається на перший погляд. Тим часом викрадач розуміє, що його підставили і намагається уникнути правосуддя.

Оригінальна назва:
Iris

Актори:
Ромен Дюріс, Жаліль Леспер, Helene Barbry…

Країна:
Франція, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 6.1

18+


У лісі (2016)

Критики назвали знятий французами фільм одним із найцікавіших трилерів останніх років. У сюжеті детектива немає кривавих вбивств або жорстоких маніяків, але гнітюча атмосфера тримає глядачів у напрузі до останньої хвилини. Бен і Том вирушають на канікули до батька, який мешкає у Швеції після розлучення з матір’ю. Хлопці відчувають цікавий відпочинок, але у тата інше бачення відпустки. Молодший син має дар бачити те, що зазвичай приховано від людських очей. Однак далеко від цивілізації здібності Тома знаходять інший сенс.

Оригінальна назва:
Dans la foret

Актори:
Жеремі Елькайм, Тімоте Фон Дорп

Країна:
Франція, Швеція

Рейтинг:
IMDb – 5.7

18+


Ідеальний чоловік (2015)

Французький детективний фільм, який вийшов на екрани кілька років тому, досі викликає захоплення у любителів трилерів. Історія стара як світ, але її фінал вразить глядачів непередбачуваністю. Молодий французький письменник Матьє не подає особливих надій, але несподівана знахідка різко змінює його долю. До рук хлопця потрапляє щоденник загиблого солдата, на основі якого створюється сенсаційний твір. Матьє знаходить любов, визнання та щастя, але остаточно заплутується в павутинні брехні.

Оригінальна назва:
Un homme ideal

Актори:
П’єр Ніне, Ана Жірардо, Андре Маркон…

Країна:
Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.8

18+


Вона (2015)

Головна героїня детективного фільму, Мішель Леблан, володіє невеликою компанією з розробки відеоігор, але успіх у бізнесі не гарантує щастя у коханні. Жінка розлучена, дорослий син давно з’їхав від мами, а особисте життя обмежується випадковими зустрічами із чоловіком найкращої подруги. Якось у будинок Мішель вривається чоловік у масці, але про те, що сталося, Леблан розповідає лише найближчим. Вона не звертається до поліції, оскільки має намір сама відшукати ґвалтівника.

Оригінальна назва:
Elle

Актори:
Ізабель Юппер, Лоран Лафітт, Анн Косіньї, Віржині Ефіра…

Країна:
Франція, Німеччина, Бельгія

Рейтинг:
IMDb – 7.1

18+


Грабіжники (2015)

Цей французький детектив варто подивитися заради напруженого сюжету та численних переслідувань. Дія перенесе глядачів у серце Франції, Париж. Четверо приятелів вибрали кримінальний шлях збагачення, навчившись швидко та ефективно грабувати інкасаторські машини. За серією вдалих нальотів був несподіваний провал через жадібність наймолодшого злочинця. Тепер четвірка має виконати завдання серйозних хлопців. У цій грі на коні виявляться їхні життя.

Оригінальна назва:
Braqueurs

Актори:
Самі Буажіла, Гійом Гуі, Юсеф Хаджді…

Країна:
Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.3

18+


Розрахунок (2014)

Продовжує добірку найкращих французьких детективних фільмів картина поліції. Давні напарники Симон і Франк разом із рештою колег за традицією відзначили завершення складної справи. Тут доля робить крутий поворот. Приятелі сідають в автомобіль та стають учасниками аварії, в якій гине кілька людей.

Франку вдається вийти сухим із води, а Симон отримує реальний термін у в’язниці. Після звільнення колишній детектив стикається з черговою трагедією – злочинці викрадають його сина, який став випадковим свідком убивства. Симону доведеться поєднатися з колишнім напарником, згадавши похмуре минуле.

Оригінальна назва:
Mea culpa

Актори:
Венсан Ліндон, Жіль Леллуш, Надін Лабакі…

Країна:
Франція, Бельгія, США

Рейтинг:
IMDb – 6.1

18+


Наступного разу я стрілятиму в серце (2014)

Напружений трилер про те, як невелике французьке містечко лякає вістку про появу в окрузі серійного маніяка. Злочинець підбирає на трасі молодих супутниць, після чого жінок знаходять мертвими. Пошуки вбивці не приносять результату, тому паніка серед населення змінюється страхом та розпачом. Єдина надія для поліції отримати інформацію – поговорити з жертвою, що вижила. Нерідко серійні вбивці із задоволенням беруть участь у розслідуванні своїх злочинів. Але що, якщо маніяку доручено його вести?

Оригінальна назва:
La prochaine fois je viserai le coeur

Актори:
Гійом Кане, Ана Жірардо, Жан-Ів Бертело…

Країна:
Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.4

18+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.