Фільми про лікарів та білі халати

Драма
Фільм дня:

Є професії, які не вимагають від сценаристів нічого вигадувати – реальні історії з лікарської практики виглядають набагато фантастичнішими за вигадані сюжети. Лікарі щодня рятують життя, а під час пандемії медиків прирівняли до справжніх героїв. У нашій добірці знайдуться новинки кіно та перевірені часом фільми про лікарів та медицину у найрізноманітніших жанрах – від душевних мелодрам та байопиків до кумедних комедій.

Колегія лікарів (2018)

У фільмах про лікарню показують, як медики надають допомогу незнайомим людям, але у франко-бельгійській драмі лікар стикається із сімейною трагедією на своєму робочому місці. Симон – професійний пульмонолог, який практично щодня стикається зі смертю. Лікар давно навчився абстрагуватися від чужих переживань та негативних моментів. Ситуація різко змінюється, коли до лікарні надходить його мати у критичному стані.

Оригінальна назва:
L’ordre des médecins
Жанр:
Драма
Актори:
Жеремі Реньє, Марта Келлер, Зіта Анро…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Хороший лікар (2019)

Увечері напередодні Різдва всі фахівці розійшлися по хатах, і лише Серж Маму-Мані залишається на чергуванні. На черговому виклику лікар защемляє спину, а несподівана допомога приходить в особі кур’єра Малека. Серж вручає хлопцеві навушники для зв’язку та відправляє до пацієнтів на виклики. Фальшивий ескулап отримує вказівки на відстані, що призводить до кумедних ситуацій, а часом і справжньої паніки у Малека. Фільм для лікаря сподобається шанувальникам легких французьких комедій .

Оригінальна назва:
Docteur?
Жанр:
комедія
Актори:
Мішель Блан, Хакім Джемілі, Солен Ріго…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.4

16+


Афера доктора Нока (2017)

Серед найкращих фільмів про лікарів виявилася французька комедія про спритного шахрая . Нік загруз у боргах, тому вирішив втекти від нав’язливих кредиторів, загубившись у натовпі пасажирів корабля. Без грошей та квитка потрапити на борт проблематично, і чоловік провертає аферу, влаштувавшись лікарем на судно. Нок нічого не тямить у медицині, але акторський талант допомагає обманювати наївних пасажирів. Авантюрист розуміє, що намацав золоту жилу, і після приїзду до Сен-Моріс відкриває приватний лікарський кабінет.

Оригінальна назва:
Knock
Жанр:
Драма
Актори:
Омар Сі, Алекс Лутц, Ана Жірардо…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.1

16+


До кісток (2017)

Закордонний фільм оповідає про талановиту художницю Еллен, яка страждає на анорексію. Творча особистість одержима власною вагою та ігнорує загрозу здоров’ю, але родичі розуміють, що дівчина може загинути. Еллен вирушає до клініки доктора Бекчема, який використовує для лікування нетрадиційні методи. Складна пацієнтка має непростий шлях набуття себе, але результат стоїть витрачених зусиль.

Оригінальна назва:
To the Bone
Жанр:
Драма
Актори:
Лілі Коллінз, Кіану Рівз, Керрі Престон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Боги (2014)

Польський фільм заснований на реальних подіях та біографії відомого доктора Збігнева Релігії, який уперше в Польщі провів операцію з пересадки серця. Важлива подія в медицині вивела кардіохірургію країни на новий рівень, відкривши перед лікарями неймовірні перспективи. Легендарна фотографія, зроблена після операції, стала відомою на весь світ. На знімку втомлений кардіохірург сидить біля пацієнта, який зробив успішну пересадку.

Оригінальна назва:
Bogowie
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Томаш Кот, Петро Гловацький, Шимон Петро Варшавський…
Країна:
Польща
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Гіппократ (2014)

Французький фільм на медичну тему торкнеться історії про спадкоємність поколінь, коли син вирішує йти стопами батька. Бенжамен упевнений, що зможе стати чудовим лікарем, але ж перший день у лікарні руйнує наївні мрії інтерну. Теорія виявилася набагато легшою за практику — насправді все складніше і відповідальність лежить повністю на ньому, а батько не завжди буває поруч. Хлопець стикається з проблемами та власними страхами, але відступати вже пізно.

Оригінальна назва:
Hippocrate
Жанр:
Драма
Актори:
Венсан Лакост, Жак Гамблен, Реда Катеб…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.8

Вас також може зацікавити: Серіали про лікарів та медицину


Лікар: Учень Авіценни (2013)

Роберт Коул має дивовижний дар, що дозволяє відчувати смертельне захворювання будь-якої людини. Вперше чоловік усвідомив незвичну здатність у дитинстві, коли пророкував швидку загибель матері. Сиротою Роберт приєднується до мандрівного лікаря і той навчає підопічного основ медицини. Коул розуміє, що всередині нього таїться могутня сила, і радий зустрічі з гідним наставником.

Оригінальна назва:
The Physician
Жанр:
пригоди, історія
Актори:
Том Пейн, Бен Кінгслі, Емма Рігбі…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2

16+


Хороший лікар (2011)

Мартін мріє зробити блискучу кар’єру, але фантазії не так просто втілити у реальність. Головний лікар не довіряє інтерну, медичний персонал ставиться без поваги, і над репутацією доводиться добряче попрацювати. Єдиним променем світла для Мартіна виявляється гарна пацієнтка із хворобою нирок. Дівчина швидко одужує та виписується з клініки, але хлопець хоче будь-якими способами повернути підопісну до лікарні.

Оригінальна назва:
The Good Doctor
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Орландо Блум, Райлі Кіо, Тараджі П. Хенсон, Майкл Пенья…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.5

16+


Золоті руки (2009)

Мотивуюче американське кіно про медицину потрапило до списку найкращих фільмів та викликало потік позитивних відгуків глядачів, висвітливши дивовижну біографію одного видатного лікаря. Не має значення, де і в яких умовах виросла людина – справжню цінність мають її мрії, вчинки та прагнення. Бена Карсона з дитинства оточувала злидні та забобони, але любов матері допомогла повірити у власні сили. Завдяки її підтримці хлопцю вдалося стати одним із найкращих нейрохірургів зі світовим ім’ям.

Оригінальна назва:
Gifted Hands: The Ben Carson Story
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Кьюба Гудінг мл., Кімберлі Еліз, Онжаню Елліс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7

12+


Живий доказ (2008)

В основі односерійного художнього кіно про лікаря – справжня історія Денніса Сламона, який присвятив життя пошуку ліків від раку молочної залози. Лікарю вдається винайти ефективний препарат, але у стадії випробувань фармацевтична фірма відмовляється фінансувати випуск медикаменту. Сламон не здається і вступає у тривалу боротьбу з бюрократією заради порятунку життів.

Оригінальна назва:
Living Proof
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Гаррі Конник мл., Теммі Бланчард, Аманда Байнс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Творіння Господнє (2004)

Вів’єн Томас – молодий афроамериканець, який мріє поєднати долю з медициною. Професійний хірург Блалок наймає хлопця до лабораторії на посаду асистента, але незабаром переконується у дивовижному таланті юнака. Лікар пропонує Вів’єну стати повноцінним партнером у науковому дослідженні, яке допоможе врятувати життя мільйонам маленьких пацієнтів із пороком серця.

Оригінальна назва:
Something the Lord Made
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Алан Рікман, Ясін Бей, Кіра Седжвік…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2

16+


Воскресаючи мерців (2000)

Фільм про лікарню та лікарів варто подивитися шанувальникам творчості Мартіна Скорсезе, який максимально точно передав атмосферу роботи парамедиків. Френк Пірс не раз зустрічався віч-на-віч зі смертю в боротьбі за життя підопічних. Чоловікові часто вдається виходити з бою переможцем, але бувають ночі, коли верх отримує стара з косою. У такі моменти скарбничка особистих примар Френка поповнюється, і парфуми ведуть довгу бесіду з лікарем, якому не вдалося врятувати цих пацієнтів.

Оригінальна назва:
Bringing Out the Dead
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Ніколас Кейдж, Патріша Аркетт, Джон Гудман, Вінг Реймз…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8

16+


Цілитель Адамс (1998)

Добрий і веселий лікар практикує незвичайний підхід до терапії, відкидаючи бездушну манірність колег. Хантер Адамс вміє лікувати сміхом, та його метод виявляється дуже ефективним. Прекрасний тандем традиційної медицини та забавних розіграшів дає колосальні результати, але не всі поділяють захоплення пацієнтів, що одужують. І хоча начальство проти самодіяльності на робочому місці, Хантер готовий боротися із забобонами.

Оригінальна назва:
Patch Adams
Жанр:
драма, мелодрама, комедія, біографія
Актори:
Робін Вільямс, Деніел Лондон, Моніка Поттер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8

12+


Пробудження (1990)

Завершує топ фільмів про сучасних героїв психологічна драма , заснована на реальних подіях. В Америці спалахує епідемія дивного захворювання, яке вводить людей у ​​летаргічний сон. Психіатр Малколм Сейєр розробляє препарат, здатний допомогти перемогти таємничу недугу. Лікар відчуває експериментальний засіб і після успішного досвіду повертає пацієнтів у нормальний стан. Проте незабаром виявляються негативні наслідки використання ліків.

Оригінальна назва:
Awakenings
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Роберт Де Ніро, Робін Вільямс, Джон Херд…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8

12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.