Найкращі фільми про біг та бігунів

Драма
Фільм дня:

Фільми про біг розповідають про прагнення до перемоги, сили духу та витривалості. Не лише у спорті, а й у житті ці якості є вкрай важливими для досягнення успіху. Щоб зарядитись сильною енергетикою, варто віддати перевагу кінострічкам, які представлені у нашій добірці.

Марафон (2012)

Цей позитивний фільм вселяє віру в те, що вік визначається не за паспортом, а станом душі. Четверо працівників автомайстерні: Герард, Лео, Ніко та Кеєс часто збираються на дружні посиденьки з пивом та картами. Якось вони дізнаються, що справа їхнього життя перебуває під загрозою банкрутства.
Щоб уникнути розорення, герої вирішують залучити спонсора та взяти участь у Роттердамському марафоні. Незважаючи на те, що всім чоловікам під п’ятдесят, вони впевнено йдуть до своєї мети. Для цього друзі наймають тренера з бігу, який виявляється кульгавим емігрантом. Але дороги назад немає, адже від марафону залежить не тільки доля гаража.

Оригінальна назва:
De Marathon
У головних ролях:
Стефан де Валле, Мартін ван Варденберг, Марсель Хенсема
Країна:
Нідерланди
Рейтинг:
IMDb – 7.5
12+

Швидкі дівчата (2012)

Серед фільмів про легку атлетику варто виділити цю картину про конкуренцію та суперництво. Дві спортсменки, Шанія та Ліза, потрапляють в одну команду. Дівчата росли в різних умовах, тому з багатьох питань не сходяться в поглядах.
Їхній тренер впевнений, що для досягнення успіху на чемпіонаті світу суперниці мають порозумітися і спрацюватись. Чи вдасться спортсменкам переступити через свою гордість заради спільної мети, залишається лише припускати.

Оригінальна назва:
Fast Girls
У головних ролях:
Ленора Кричлоу, Філіп Девіс, Джемі Ховард
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.3
16+

Тренер (2014)

Спортивні фільми завжди трохи зворушливі, якщо події пов’язані з дітьми. Так і цей сюжет розповідає історію футбольного тренера Джима Уайта, який заради талановитих підлітків вирішує змінити кваліфікацію та створити команду з бігу.
Після переїзду до міста з переважно латиноамериканським населенням чоловік влаштовується фізруком до школи, де починає збирати команду та тренувати хлопчаків. Картина у подробицях показує складності наставницької місії. Проте тренер вірить, що навіть із шибеників можна зробити чемпіонів.

Оригінальна назва:
McFarland, USA
У головних ролях:
Кевін Костнер, Раміро Родрігес, Карлос Праттс
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
12+

Його останній забіг (2013)

Цей фільм про спортсмена-бігуна відрізняється драматизмом і демонструє серйозну правду життя. Пауль Аверхофф – олімпійський чемпіон. У минулому він був справжньою “зіркою”, а сьогодні – звичайний пенсіонер. У сім’ї героя теж не все добре: через постійні роз’їзди його дочка, яка працює стюардесою, віддає батьків до будинку для людей похилого віку.
Топ 10 фільмів про спорт, які варто подивитися
Пригнічує ситуація змушує старого зробити відчайдушний вчинок – він вирішує взяти участь у Берлінському марафоні. Незважаючи на скептичне ставлення оточуючих до цієї ідеї, Пауль налаштований лише на перемогу!

Оригінальна назва:
Sein letztes Rennen
У головних ролях:
Дітер Халлерворден, Татя Зайбт, Хайке Макач
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2
12+

Одна квадратна миля (2014)

Цей глибокий фільм показує глядачам життя молодого хлопця, єдиною надією та втіхою якого є біг. Родина Дрю Джейкобса – це його мати та брат, які втомилися від злиднів та несправедливості.
Мета героя – вирватися з нетрів і отримати стипендію в хорошому університеті. А для цього спортсмену потрібно постаратися як ніколи, щоб здобути перемогу в чемпіонаті з бігу.

Оригінальна назва:
One Square Mile
У головних ролях:
Келлі Блац, Річард Дженкінс, Кем Жіганде, Кім Бейсінгер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
12+

Святий Ральф (2004)

Цей художній фільм про біг торкається найтонших струн душі. Доля головного героя складається сумно: у ранньому віці він позбавляється батька, його мати серйозно хворіє, а Ральф потрапляє до католицького притулку. Хлопчик знає, що допомогти єдиній близькій людині може лише диво.
14-річний герой готовий створити його для матері і посилено готується до забігу Бостона. Але це труднощі не єдина. Окрім іншого, оточуючі бачать у ньому лише хулігана. Усі, крім отця Хібберта.

Оригінальна назва:
Saint Ralph
В головних ролях:
Адам Батчер, Майкл Канєв, Гордон Пинсент
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.5
12+

Вам також може бути цікаво: Найкращі фільми про спорт

Фінішна пряма (2011)

Французький фільм про цілеспрямованість та нескінченну надію. Відбувши п’ятирічний висновок, головна героїня Лейла виходить на волю. Вона знайомиться з молодим чоловіком на ім’я Яннік. Хлопець досяг великих успіхів у бігу, але після нещасного випадку втратив здатність бачити.
Лейла вирішує допомогти Янніку і стає його поводирем. Тепер вони проводять підготовку в одному зв’язуванні. Лише терпіння та посилені тренування допоможуть їм стати першими на фінішній прямій.

Оригінальна назва:
La ligne droite
У головних ролях:
Рашида Бракні, Сиріль Декур, Клементин Селар’є
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.3
16+

Сила волі (2016)

Цей фільм про біг заснований на реальних успіхах у спорті афроамериканського атлета Джессі Оуенса. Темношкірому хлопцю довелося важко пробивати собі шлях до вершин Олімпу. Незважаючи на расову дискримінацію, яка існувала в США, молодий спортсмен виявив величезну витримку, завзятість та професіоналізм.
Завдяки цьому Джессі випадає честь представляти свою країну на Олімпійських іграх 1936, які проходять у фашистській Німеччині. Тепер перед героєм стоїть найскладніше завдання – боротися за перемогу у самому лігві нацизму.

Оригінальна назва:
Race
У головних ролях:
Стефан Джеймс, Джейсон Судейкіс, Елі Горі
Країна:
Канада, Німеччина, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.1
16+

Несломлений (2014)

Ще один фільм, сюжет якого заснований на реальній історії . Сенсом життя американського атлета Луї Замперіні був біг. Життя спортсмена, що подає надії, кардинально змінюється після Олімпійських ігор 1936 року, коли на нього звертає увагу Гітлер.
З початком війни герой вирушає на фронт. Літак, на якому він летить, зазнає катастрофи, і Луї опиняється в японському полоні. Тепер йому залишається тільки згадувати про свій колишній спортивний тріумф і плекати мрію колись повернутися додому.

Оригінальна назва:
Unbroken
У головних ролях:
Джек О’Коннелл, Донал Глісон, Міяві
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+

Біжи, товстун, біжи (2007)

У списку найкращих фільмів про біг заключною стала комедія про товстуна Денніса. Декілька років тому хлопець залишив біля вівтаря свою вагітну дівчину Ліббі, про що незабаром не раз пошкодував.
Герой довго і наполегливо намагався повернути кохання всього життя, але Ліббі залишалася непохитною. Тоді Денніс наважується на відчайдушний крок – взяти участь у Лондонському марафоні. Із зайвою вагою та сумнівними тренуваннями герою це буде зробити непросто.

Оригінальна назва:
Run Fatboy Run
У головних ролях:
Саймон Пегг, Тенді Ньютон, Хенк Азарія
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
16+


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.