Найкращі фільми та серіали про Чорнобиль

Драма
Фільм дня:

Аварія на ЧАЕС, що сталася у квітні 1986 року, – без перебільшення найбільша техногенна подія у світі. Сотні людей померли в першу добу, а тисячі через якийсь час померли від дії радіації. Катастрофа стала своєрідним джерелом натхнення для письменників, творців комп’ютерних ігор та сценаристів. Ми підготували для вас список найкращих фільмів та серіалів про Чорнобиль та Прип’ять, серед яких є як художні картини, так і документальні.

Після Чорнобиля (2021)

Серед новинок кіно 2021 року вартий уваги трилер про Чорнобиль, знятий у форматі аматорської камери . Цей фільм не зачіпає саму аварію, він розповідає про групу американських туристів, які опинилися в «мертвому місті» Прип’ять. Моторошна атмосфера посилюється протягом усього фільму: якщо на початку це виглядає як простий лякаючий квест , до фіналу все переходить у справжній жах.

Жанр:
жахи, трилер, детектив
Актори:
Катрін Бадалян, Володимир Диховичний, Майкл Гул…
Країна:
росія, Україна, США
Рейтинг:
IMDb – 4.5
18+


Чорнобиль (серіал, 2019)

Напередодні Першотравня 1986 року ніщо в радянській Україні не віщувало лиха. Спокійно жило і працювало невелике місто атомників Прип’ять, люди готувалися до свята. Дата 26 квітня назавжди вдрукувалася у долі городян. Цієї ночі на місцевій атомній електростанції проводять випробування із катастрофічними наслідками. Новий іноземний серіал про Чорнобиль, що базується на реальних подіях, показує хроніку аварії.

Оригінальна назва:
Chernobyl
Жанр:
драма, історія
Актори:
Джаред Харріс, Стеллан Скарсгард, Емілі Уотсон…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 9.4
18+


Чорна квітка (міні-серіал, 2016)

Після закінчення педінституту Лера вирушає працювати вчителем молодших класів у Прип’яті. Там вона зустрічає симпатичного фізика-ядерника, який працює на ЧАЕС. У пари все складається добре, вони планують створити сім’ю та завести дітей. Але події квітня 1986 року безповоротно змінили історію та долі головних героїв мелодрами.

Жанр:
Драма
Актори:
Іванна Сахно, Вікторія Малекторович, Ріхард Леперс…
Країна:
Україна
Рейтинг:
18+


Прип’ять. Залишені позаду (2015)

1986 року в Україні сталася ядерна катастрофа. Весною 2011 року компанія американських туристів вирішує відвідати дивовижну Зону відчуження. Більше їх ніхто не бачив. Лише за кілька років українські правоохоронці знайшли касети з відеоархівом подій, що відбулися. Ця цікава картина – один із небагатьох фільмів жахів про Чорнобиль та Прип’ять у нашому списку. Завдяки своїй реалістичності жахик отримав хороші відгуки глядачів та високий рейтинг.

Жанр:
детективи, трилери, фантастика
Актори:
Катрін Бадалян, Володимир Диховичний, Майкл Гул…
Країна:
росія, Україна, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Метелики (міні-серіал, 2013)

Багатосерійний художній фільм про Чорнобиль базується на реальних подіях. Напередодні катастрофи киянка Аля разом із сестрою приїжджає до Прип’яті до рідні, щоб як слід відпочити. Вночі на розташованій поруч АЕС відбувається пожежа, полум’я якої спостерігають дівчата. Вранці в місті починається цілковитий жах і панує страшна плутанина. У метушні евакуації героїня історичного серіалу знайомиться зі «строковиком» Пашею, який опинився серед перших ліквідаторів.

Жанр:
Драма
Актори:
Юрій Борисов, Марія Поезжаєва, Євгенія Лоза…
Країна:
Україна
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Заборонена зона (2012)

За сюжетом група туристів вирушає в подорож Європою і прагне екстремальних пригод. Цього разу пункт призначення – місто Прип’ять та горезвісна атомна станція. Про всяк випадок хлопці підстрахувалися і взяли на екскурсію гіда, але він не зміг протистояти радіаційним мутантам. Досить страшний закордонний фільм жахів про Чорнобиль оцінять усі шанувальники жанру.

Оригінальна назва:
Chernobyl Diaries
Жанр:
жахи, трилер, детектив
Актори:
Джонатан Садовський, Девін Келлі, Нейтан Філліпс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.0
18+


Земля забуття (2011)

У житті Ганни настав щасливий день – вона виходить заміж за молодого пожежника Петра. Але цієї ж ночі на Чорнобильській АЕС відбувається вибух та пожежа. Життя дівчини поділяється на «до» та «після» аварії. Петра відразу викликають на ліквідацію катастрофи, а Ганна має два шляхи: тікати з міста або залишитися біля коханого.

Жанр:
Драма
Актори:
Ольга Куриленко, Анджей Хира, Ілля Йосипов…
Країна:
Франція, Україна, Польща, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.3


У суботу (2011)

Вночі комсомолець Валерій зауважує пожежу на електростанції. Схвильований хлопець вдається до начальства АЕС і дізнається про новину: сталася аварія, але про неї вирішено не повідомляти громадськості. Герой фільму постає перед вибором: розповісти людям про аварію на станції, або замовчати. Сучасний вітчизняний фільм про чорнобильську катастрофу, що базується на реальних подіях, отримав номінацію на Берлінському кінофестивалі.

Жанр:
Драма
Актори:
Антон Шагін, Світлана Смирнова-Марцинкевич, Станіслав Рядинський…
Країна:
росія, Німеччина, Україна
Рейтинг:
IMDb – 5.5
18+


Аврора (2006)

Під час вибуху на чорнобильській АЕС дівчинка-сирота на ім’я Аврора випадково опиняється поряд із епіцентром. Бідолаха отримує величезну дозу опромінення. Єдина можливість вижити – операція у США. Там героїня зустрічає свого кумира, зірку балету Астахова. Вмираюча дівчинка з променевою хворобою торкнулася струни душі артиста та назавжди змінює його життя.

Жанр:
Драма
Актори:
Дмитро Харатьян, Ерік Робертс, Настасья Зюркалова…
Країна:
Україна
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Битва за Чорнобиль (2006)

Весною 1986 року світ здригнувся від страшних подій. Відбулася страшна техногенна катастрофа – аварія на атомній електростанції. Ця трагічна подія вплинула на долі мільйонів людей у ​​всьому світі, особливо в радянських Україні та Білорусії. Документальний фільм про Чорнобиль, заснований на реальних подіях, дуже точно відтворює хронологію трагедії, містить кадри кінохроніки та спогади очевидців.

Жанр:
Документальний, драма, історія
Оригінальна назва:
The Battle of Chernobyl
Актори:
Тім Біркетт, Ханс Блікс, Михайло Горбачов…
Країна:
Країна
Рейтинг:
IMDb – 8.3


Чорнобиль: Останнє попередження (1991)

Весною 1986 року відбувається сумнозвісна трагедія на ЧАЕС. Американський лікар-спеціаліст доктор Роберт Гейл негайно прилітає до СРСР. Він обстежує постраждалих та пропонує варіанти лікування. Цей художній фільм про аварію на Чорнобильській АЕС та її наслідки – застереження світу про те, як небезпечно жартувати із «мирним атомом».

Оригінальна назва:
Chernobyl: The Final Warning
Жанр:
драма, історія
Актори:
Джон Войт, Джейсон Робардс, Семмі Девіс…
Країна:
США, СРСР
Рейтинг:
IMDb – 6.3
12+


Брама (2017)

У зоні відчуження живе баба Прися з хворобливою дочкою Славою та онуком Вовою. Місцеві вважають стару, що вижила з розуму. Колись під час війни вона зарізала понад десяток німців, а зараз захоплюється галюциногенними грибами. Якось бабці приходить містичне бачення про катастрофу, яка неминуче станеться найближчим часом. Українське кіно про Чорнобиль є гідним завершенням нашого списку.

Жанр:
жахи, фентезі, трилер, драма, комедія, детектив
Актори:
Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук…
Країна:
Україна
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Інші фільми про Чорнобиль

Художні:

 • Універсальний солдат 3: Відродження (2009)
 • Двері (короткометражні, 2008)
 • Позаземний (2007)
 • Я пам’ятаю (2005)
 • Рік Собаки (1994)
 • Монстри (1993)
 • Чорний лелека (1993)
 • Завтра (1991)
 • Третя планета (1991)
 • Вовки у зоні (1990)
 • Сталкер (1979)

Документальні:

 • Чорнобиль: 30 років по тому (2016)
 • Голоси Чорнобиля (2016)
 • Чорнобильське кафе (2016)
 • Чорнобильські бабусі (2015)
 • Дочка Прип’яті (2012)
 • Чорнобильські джунглі (2005)
 • Прип’ять (1999)

Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.