Найкращі містичні фільми жахів

Жахи
Фільм дня:

Містичні фільми жахів завжди мали особливе місце у серцях любителів кіно. Вони не просто лякають, але й змушують задумуватися над невідомим, таємничим і загадковим у нашому світі. Часто вони ведуть глядача лабіринтами темних легенд, давніх проклять або паранормальних явищ, покидаючи невиразний слід неспокою у душі. Якщо ви шукаєте кіно, що змусить ваше серце битися швидше, а думки ганяти вгору й вниз, наша добірка найкращих містичних фільмів жахів створена саме для вас.

Прокляття Ебігейл (2021)

Дія містичного фільму жахів розвивається у 70-х роках минулого століття, коли страйк шахтарів став причиною енергетичної кризи. У Лондоні починаються віялові відключення електрики – і за таких складних умов доводиться працювати молодій медсестрі Вел. Дівчині соромно зізнатися начальству, що вона дуже боїться темряви і побоюється ходити неосвітленими коридорами лікарні . Незабаром з’ясовується, що страхи Вел небезпідставні, адже серед хворих присутні потойбіччі істоти.

Оригінальна назва:
The Power
Актори:
Роуз Вільямс, Шакіра Рахман, Емма Рігбі…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 5.5
18+


Нечестиві (2021)

Глухонімої Алісі є образ Діви Марії – і після містичного бачення дівчина отримує дар зцілення хворих . Чутки про дивовижні одужання поширюються у різні куточки світу, і навіть Ватикан готовий визнати чудо. У містечко приїжджає журналіст Джеррі Фенн, щоб випустити сенсаційний матеріал та врятувати кар’єру. Що більше інформації знаходить репортер, то більше в нього виникає про темному минулому поселення.

Оригінальна назва:
The Unholy
Актори:
Джеффрі Дін Морган, Крикет Браун, Вільям Седлер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
Вікові обмеження:
18+


Демонік (2021)

Мати американки Карлі багато років тому скоїла кілька десятків убивств, а зараз перебуває у комі. Сучасна клініка звертається до дівчини з пропозицією поринути в розум злочинниці, щоб дізнатися про справжні мотиви моторошних вчинків. Для перенесення в підсвідомість іншої людини використовуються інноваційні технології, і дочка погоджується поглянути на жаху в обличчя.

Оригінальна назва:
Demonic
Актори:
Карлі Поуп, Кріс Мартін, Майкл Роджерс…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 4.2
18+


Учень екзорциста (2020)

Одержимість злими духами стає справжньою епідемією , тому церква змушена відкривати нові школи з підготовки фахівців для вигнання диявола. Молодий священик Даніель Гарсія вже перший день практики стикається з незрозумілою містикою. Жертвою злобного демона стає маленький хлопчик – і він виявляється лише однією ланкою у величезному ланцюзі одержимих.

Оригінальна назва:
The Seventh Day
Актори:
Гай Пірс, Вадір Дербес, Стівен Ленг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.4
18+


Кендімен (2020)

Сюжет одного з найстрашніших містичних фільмів присвячений давній легенді про маніяка із задзеркалля. Для запрошення чудовиська у світ живих достатньо вимовити його ім’я, дивлячись у свій відбиток. Талановитий художник Ентоні використовує старовинне переказ для натхнення і стає заручником власної ідеї. Життя чоловіка перетворюється на першосортний жах, адже у Кендімена свої плани на представлені можливості.

Оригінальна назва:
Candyman
Актори:
Яхья Абдул-Матін II, Тейона Парріс, Нейтан Стюарт-Джарретт…
Країна:
США, Канада, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
18+


Привиди війни (2019)

Американський фільм про події Другої світової війни – містичний жах з елементами хорору та трилера. П’ятеро солдатів отримують завдання охороняти старовинний французький замок, із якого вдалося вибити командування нацистів. Під час огляду будівлі військові виявляють щоденник німецького офіцера та зображення окультної пентаграми, яка закликала могутнє зло.

Оригінальна назва:
Ghosts of War
Актори:
Брентон Туейтс, Тео Россі, Кайл Галлнер…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 5.5
18+


Мара. Пожирач снів (2018)

Сонний параліч давно вивчений, але все ще викликає жах у людей, яким мерехтять страшні видіння. Легенда про моторошного демона на ім’я Мара століттями бродить у народі – і психолог Кейт Фуллер змушена прислухатися до старовинного повір’я. Їй доручили розслідувати дивне вбивство, де жертвою врівноваженої та люблячої дружини став її чоловік. Подружжя ніколи не конфліктувало, а смерть чоловіка не стала єдиною у місті.

Оригінальна назва:
Mara
Актори:
Ольга Куриленко, Крейг Конуей, Хав’єр Ботет…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
18+


Суспірія (2018)

Молода балерина Сьюзі отримує довгоочікуване запрошення до знаменитої танцювальної студії. Після приїзду дівчина дізнається, що місце звільнилося після трагічної загибелі учениці. Смерть Патрішії огорнута містикою, але подруги танцівниці намагаються довести причетність балетмейстерів до злочину. Незабаром Сьюзі усвідомлює, що наступною жертвою може стати вона і примикає до учасниць розслідування .

Оригінальна назва:
Suspiria
Актори:
Дакота Джонсон, Тільда ​​Суінтон, Міа Гот…
Країна:
Італія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+

Вам також може бути цікаво: 20 найкращих психологічних жахів, що пробирають до мурашок


Схожа підбірка: найкращі фільми жахів всіх часів.

І гасне світло… (2016)

Страх темряви малює в уяві шокуючі сценарії жахів, просякнутих містикою, і маленькій Ребеці в дитинстві неодноразово довелося пережити важкі хвилини. Залишивши батьківський будинок, дівчина позбавилася нічних кошмарів, які почали переслідувати її молодшого брата. Ребека змушена повернутися, щоб захистити Мартіна, адже лякаюче щось приходить із завидною постійністю.

Оригінальна назва:
Lights Out
Актори:
Тереза ​​Палмер, Гебріел Бейтман, Олександр ДіПерсіа, Марія Белло…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Позбав нас від лукавого (2014)

Ральф – поліцейський, який разом із своїм напарником бореться із криміналом на вулицях Південного Бронкса. Одного разу герої стикаються з дивною подією, і Ральф з’являється страшні галюцинації. Намагаючись подолати свій скептицизм щодо містики, він звертається за консультацією до священнослужителя, який також є фахівцем з екзорцизму. Тепер новим союзникам необхідно позбавити місто диявольського впливу.

Оригінальна назва:
Deliver Us from Evil
Актори:
Ерік Бана, Едгар Рамірес, Олівія Манн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Бабадук (2014)

Завершує топ хорорів жах про демона, який обожнює фокуси та дитячі ігри. Кілька років тому дорогою до пологового будинку Амалія потрапила в аварію, ставши в один день матір’ю та вдовою. Жінка намагається добре виховувати сина, але за Семом міцно закріпилася слава проблемного хлопчика. Намагаючись відновити зв’язок із дитиною, Амалія починає читати вечорами книгу про Бабадука – і життя сім’ї перетворюється на справжнє пекло.

Оригінальна назва:
The Babadook
Актори:
Ессі Девіс, Ной Уайзман, Хейлі МакЕлхіні…
Країна:
Австралія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Дошка Уїджі (2014)

Деббі та Елейн у дитинстві захоплювалися містикою, часто граючи зі спіритичною дошкою. Дівчата дотримувалися важливих умов: не грали на цвинтарі або без компанії, а наприкінці обов’язково прощалися з духом. Подорослішавши, Деббі знаходить цю дошку, після чого порушує одне правило. Це призводить дівчину до самогубства. Елейн із друзями намагається розгадати таємницю її смерті, а для цього вони змушені знову розпочати сеанс спіритизму. «Дошка Уїджі» – мабуть, один із найстрашніших містичних фільмів жахів у світі.

Оригінальна назва:
Ouija
Актори:
Олівія Кук, Ана Кото, Дарен Кагасофф…
Країна:
Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 4.5
18+


Мама (2013)

Один з найстрашніших містичних фільмів жахів розповідає про парфуми. Маленькі Лілі та Вікторія зникли кілька років тому у величезному лісі. Дівчат уже ніхто не сподівався знайти, проте раптово з’ясовується, що весь цей час їхнім притулком була звичайна хатина. Ніхто не може зрозуміти, як п’ять років діти самі могли виживати в подібних умовах. Дівчаток визначають жити до молодої пари – їхніх єдиних родичів. Поступово життя сім’ї наповнюється лякаючою містикою: крім дітей із надр темряви прибула і їхня незрима мама.

Оригінальна назва:
Mama
Актори:
Джессіка Честейн, Микола Костер-Вальдау, Меган Чарпентьє…
Країна:
Канада, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Закляття (2013)

Ця картина розповідає про реальні події, пережиті дослідниками Уорренами, які вивчають паранормальні випадки. Еда та Лорейн запрошує на свою ферму охоплене жахом сімейство, яке зіткнулося з незрозумілою містикою. Мешканці постійно відчувають тяжке відчуття чужої присутності. Приступаючи до розслідування страшної містичної історії, герої розуміють, що на них чекає смертельна небезпека.

Оригінальна назва:
The Conjuring
Актори:
Віра Фарміга, Патрік Вілсон, Рон Лівінгстон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Сіністер (2012)

Серед найстрашніших фільмів жахів, наповнених елементами містики, варто згадати історію письменника Еллісона, котрий захотів тихого провінційного життя. Герой дізнається, що його сім’ї дістався будинок з моторошною історією – рік тому всі його мешканці були вбиті. Незабаром він виявляє дивні відеозаписи, які ведуть до розгадки цієї трагедії. Поступово сім’я все частіше стикається з лякаючими містичними ситуаціями.

Оригінальна назва:
Sinister
Актори:
Ітан Хоук, Джульєт Райленс, Фред Долтон Томпсон…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Астрал (2010)

Переїзд сім’ї Ламбертів обернувся низкою страшних подій. Герої фільму почали помічати містичні явища. Джош, Рене та їхні діти стали свідками переміщення предметів та виникнення незрозумілих звуків. На цьому містика не закінчується: несподівано десятирічний син Ламбертів впадає у кому, яку лікарі не можуть пояснити. Поступово стає зрозумілим, що тут не обійшлося без негативної енергетики нового будинку. Без «Астралу» складно уявити список найкращих містичних фільмів жахів.

Оригінальна назва:
Insidious
Актори:
Патрік Уілсон, Роуз Бірн, Тай Сімпкінс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Дзеркала (2008)

Безсумнівно, це один із найстрашніших фільмів жахів. Сюжет містичного хорору розповідає про колишнього поліцейського , який переживає життєву кризу. Герой влаштовується працювати нічним сторожем у дорогий магазин, що раніше згорів. Роблячи регулярний обхід універмагом, він зауважує, що, незважаючи на загальну розруху, численні дзеркала будівлі неприродно чисті. Згодом вони починають показувати колишньому поліцейському страшні сцени.

Оригінальна назва:
Mirrors
Актори:
Кіфер Сазерленд, Пола Петтон, Кемерон Бойс…
Країна:
США, Румунія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+


Сайлент Хілл (2006)

Серед найкращих фільмів жахів із елементами містики слід зазначити історію сім’ї Дасілва. Роуз стурбована дивною поведінкою прийомної доньки Шерон: та страждає на лунатизм, під час якого постійно згадує місто Сайлент Хілл. Чоловік героїні переконаний, що дівчинку треба показати психіатру. Роуз не погоджується з ним і вирішує відвідати з дочкою місто, про яке вона каже. Героїня не здогадується, якими страшними містичними наслідками це обернеться.

Оригінальна назва:
Silent Hill
Актори:
Рада Мітчелл, Джоделль Ферланд, Лорі Холден, Шон Бін…
Країна:
Канада, Франція, Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Костянтин: Король темряви (2005)

Сучасний Лос-Анджелес. Тут живе екзорцист Джон Костянтин, життя якого наповнене містикою. Він може бачити моторошні потойбічні явища. Одного разу герой розуміє, що цей дар зробив його існування нестерпним. Втомившись від кошмарних містичних подій, він вирішується на самогубство. Джону вдається реанімувати, щоб згодом виконав важливу місію. Втім, Ада йому все ж таки не уникнути.

Оригінальна назва:
Constantine
Акери:
Кіану Рівз, Рейчел Вайс, Шайа ЛаБаф…
Країна:
США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Відьма з Блер: Курсова з того світу (1999)

Події відбуваються восени 1994 року. Троє студентів відвідують невелике містечко, щоб зняти документальну картину про знамениту відьму . Місцеві жителі розповідають їм сповнені жаху історії. Поки що друзі не здогадуються, що незабаром самі стануть очевидцями неймовірних подій. Цей хорор, сповнений містики, незрозумілих явищ і моторошних таємниць, є одним із найкращих і найстрашніших фільмів жахів.

Оригінальна назва:
The Blair Witch Project
Актори:
Хезер Донахью, Джошуа Леонард, Майкл С. Вільямс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.