Фільми про талановитих людей

Драма
Фільм дня:

Геніальні люди роблять наш світ кращим і цікавішим. Іноді в їхній дар ніхто не вірить, крім них самих. Незважаючи на це, вони йдуть уперед і роблять немислимі відкриття. У цьому списку ви знайдете фільми про геніїв – новинки кіно та вдалі проекти минулих років. Герої добірки – вигадані і реальні люди, але їх об’єднують феноменальні здібності і завзятість, що дозволили досягти колосального успіху.

Небезпечний елемент (2019)

Біографічний фільм про легендарний союз двох розумних людей, які стали великими вченими, розповість про Марію Склодовську та П’єра Кюрі. Уродженка Польщі Марія, яка приїхала до Парижа вчитися, виявиться однією з небагатьох дівчат серед студентів факультету природничих наук у Сорбонні. Там вона зустріне П’єра Кюрі і ухвалить пропозицію попрацювати у нього на кафедрі, а потім і пропозицію руки. Колеги-дружини відкривають два елементи – полоній та радій. Так починається їхня особиста історія, яка стала частиною історії всього світу.

Оригінальна назва:
Radioactive
Жанр:
Біографія, драма, мелодрама
Актори:
Розамунд Пайк, Сем Райлі, Саймон Рассел Біл, Аня Тейлор-Джой…
Країна:
Велика Британія, Франція, США, Китай, Угорщина
Вікові обмеження:
16+


Шахіст (2019)

Фільм оповідає про 12-річного хлопчика Фахіма, який втік разом із батьком від політичного розшуку в Бангладеш. Тепер геніальний юний шахіст стає нелегалом у Парижі. Разом із батьком вони знаходять притулок у пункті для біженців, звідки хлопчик потрапляє до місцевого шахового гуртка. Фахим знайомиться з колишнім гросмейстером і стає його учнем. Ситуація загострюється. Сім’ї відмовляють у притулку та загрожують депортацією. Єдиний вихід – перемога Фахіма на чемпіонаті Франції.

Оригінальна назва:
Fahim
Жанр:
драма, комедія, біографія
Актори:
Ассад Ахмед, Жерар Депардьє, Мізанур Рахаман…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
6+


Тесла (2020)

Щодня ми користуємося творами Нікола Тесла і навіть не знаємо, через які випробування довелося пройти геніальному вченому, щоб досягти визнання. Винахідник із Європи розпочав кар’єру в Америці, працюючи на заводі Томаса Едісона. Начальник не визнавав наукових ідей молодого інженера. У результаті Тесла вирішує піти з компанії, щоб створити власну. Попереду першовідкривача чекає безліч перешкод, багато роботи та суперництво з ревнивим та впливовим Едісоном.

Оригінальна назва:
Tesla
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Ітан Хоук, Кайл МакЛоклен, Ів Хьюсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.0
Вікові обмеження:
12+


Ван Гог. На порозі вічності (2018)

Сентиментальний фільм про повсякденне життя геніїв зроблено з любов’ю до великого живописця та його друзів-художників. Байопік починається з приїзду Вінсента Віллема Ван Гога до Парижа, коли він з’явився у столиці світового мистецтва без гроша у кишені. Саме цей період геніальний голландець почав змінювати концепцію своїх творів, схиляючись до постимпрессионизма. Глядач зможе зануритися в роботу разом із майстром, який творив із неймовірним самозабуттям, у будь-якому настрої та в будь-яку погоду.

Оригінальна назва:
At Eternity’s Gate
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Уіллем Дефо, Руперт Френд, Оскар Айзек…
Країна:
Ірландія, Швейцарія, Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Обдарована (2017)

Зворушливий фільм з роздумами про проблеми опікунства, відповідальність та вибір. 6-річна Мері має феноменальні здібності – вона легко вирішує складні математичні завдання, що перевищують рівень усієї шкільної програми. При цьому вона звичайна дитина – любить грати з сусідкою, дивитися мультики і балакати про дівочі штучки. Мері виховує дядько, у якого свою геніальну онучку хоче відібрати амбітна бабуся. Чи зможуть дорослі розібратися між собою і не зашкодити дівчинці?

Оригінальна назва:
Gifted
Жанр:
Драма
Актори:
Кріс Еванс, Маккенна Грейс, Ліндсі Дункан, Октавія Спенсер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
12+


Дружина (2017)

Є спілки, в яких один партнер повністю розчиняється в іншому, жертвуючи своїми інтересами. Дружина знаменитого письменника – героїня драматичного фільму про генія, якраз така людина. Вона підтримує чоловіка всі 40 років шлюбу, піклується про нього, як про дитину, терпить зради і заплющує очі на його егоїзм та позерство. Але коли подружжя нагороджує Нобелівською премією, чи зможе жінка й надалі залишатися у тіні та приховувати правду?

Оригінальна назва:
The Wife
Жанр:
Драма
Актори:
Гленн Клоуз, Джонатан Прайс, Крістіан Слейтер…
Країна:
Драма
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
18+


Війна струмів (2017)

Америка, кінець ХІХ століття. На світовій арені змагаються найбільші уми. Підприємливий винахідник Томас Едісон, талановитий бізнесмен Джордж Вестінгауз та унікальний геній Нікола Тесла. Едісон виступав за поширення США постійного струму, а Вестингауз і Тесла – за перехід на змінний струм. Протистояння цих видатних особистостей тривало багато років і отримало назву «Війна струмів».

Оригінальна назва:
The Current War
Жанр:
Біографія, історія, драма
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Том Холланд, Майкл Шеннон…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
12+


Геній (серіал, 2017 – 2018)

Цей зарубіжний серіал із високим рейтингом про геніїв подарував глядачам можливість насолодитися першокласною грою акторів, гарними декораціями та зазирнути за лаштунки великих звершень. Перший сезон присвячений життю Альберта Ейнштейна. Другий – заснований на біографії Пабло Пікассо. Який шлях вони пройшли, створюючи шедеври та роблячи геніальні відкриття, що перевернули свідомість сучасників та нащадків?

Оригінальна назва:
Genius
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Саманта Коллі, Сет Гейбл, Антоніо Бандерас…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
Вікові обмеження:
16+


Геній (2015)

Видавець Макс Перкінс допоміг світу дізнатися такі імена, як Скотт Фіцджеральд та Ернест Хемінгуей. Наприкінці 1920 року до нього в кабінет постукав письменник-початківець Томас Вулф і приніс рукопис свого першого роману. Так почалася непроста дружба двох геніїв. Ексцентричний, неврівноважений і балакучий Томас і спокійний мовчазний Макс – дві протилежності мають перетворити 1000 списаних сторінок на геніальний роман.

Оригінальна назва:
Genius
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Колін Ферт, Джуд Лоу, Ніколь Кідман, Лора Лінні, Гай Пірс, Домінік Вест, Ванесса Кірбі…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження .
12+


Гра в імітацію (2014)

Йде Друга світова війна . Німці вигадали найрозумнішу шифрувальну машину «Енігма», яку ніхто не може зламати. Художній фільм у жанрі трилера розповість про геніальних людей – групу математиків Британії та логіку Алана Т’юрінга, які зуміли створити дешифратор. Їхній винахід дозволив розшифровувати послання нацистів і зробив вагомий внесок у хід війни.

Оригінальна назва:
The Imitation Game
Жанр:
трилер, драма, військовий, біографія
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Кіра Найтлі, Меттью Гуд…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
16+


Всесвіт Стівена Хокінга (2014)

Актор Едді Редмейн, який зіграв геніального британського вченого фізика-теоретика та засновника квантової космології, отримав «Оскар» за свою роль. Ця історія про велике кохання та великі відкриття. Вона насамперед не про Стівена-вченого, а про Стівена-людину. Про його взаємини з відважною дівчиною Джейн – та не побоялася труднощів та змогла повернути незвичайному хлопцеві смак до життя та науки. Адже студенту-фізику було поставлено страшний діагноз – хвороба Лу Геріга. Лікарі давали йому два роки, але чоловік прожив до 76 років.

Оригінальна назва:
The Theory of Everything
Жанр:
Біографія, мелодрама, драма
Актори:
Едді Редмейн, Фелісіті Джонс, Чарлі Кокс…
Країна:
Велика Британія, Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження
16+


Жертву пішки (2014)

Найцікавіше дивитися фільм про талановитих людей, якщо він заснований на реальних подіях, як ця драма про генія шахового світу Боббі Фішере. Оповідь охопить дитячі роки Боббі та закінчиться на піку його кар’єри – боротьбі з радянським шахістом Борисом Спаським за звання чемпіона світу. У розпал холодної війни цей спортивний поєдинок став одним із найважливіших. Охоплений параною розум геніального Боббі, ажіотаж навколо матчу, що спалахнув світовий скандал – динаміку і напруження режисеру, що відбувається, блискуче вдалося передати через екран.

Оригінальна назва:
Pawn Sacrifice
Жанр:
трилер, драма, біографія, спорт
Актори:
Тобі Магуайр, Лів Шрайбер, Майкл Стулбарг…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Джобс: Імперія спокуси (2013)

Багато хто користується продукцією Apple, але чи всі знають історію започаткування гігантської імперії? Стівен Джобс пройшов шлях від бунтуючого хіпі до ексцентричного мільйонера. Знайомство з героєм починається зі студентських років, з перших кроків Джобса до успіху. У звичайному гаражі креативний юнак створює першу команду програмістів, проявивши себе як ідейний натхненник. Незважаючи на труднощі у пошуку клієнтів та відсутність підтримки, Стів уперто йде вперед до мети.

Оригінальна назва:
Jobs
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Ештон Кутчер, Дермот Малруні, Джош Гад…
Країна:
США, Швейцарія
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
12+


Одержимість (2013)

Вишенька нашого топу – мотивуючий фільм про молодого генія-музиканта. Ендрю – барабанщик, який грає в джазовому оркестрі в нью-йоркській консерваторії. Він не вистачає зірок з неба і залишається непомітним як у світі музики, так і у звичайному житті. Все змінюється, коли професійний диригент Теренс Флетчер бере його до свого оркестру. Безжальний наставник вимагає від учня повної віддачі межі людських можливостей.

Оригінальна назва:
Whiplash
Жанр:
драма, музика
Актори:
Майлз Теллер, Дж.К. Сіммонс, Пол Райзер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
Вікові обмеження:
16+


Соціальна мережа (2010)

Марк Цукерберг – невпевнений у собі, незграбний та замкнутий хлопець. Нещодавно його покинула дівчина, і Марк вирішує довести собі та всім навколо, що здатний зробити щось визначне. Його проектом стає Facemash, комп’ютерна програма для студентів Гарварду. Це чат знайомств з новими людьми, де можна не лише поспілкуватися, але й оцінити фотографії. Ідея створення сайту знайомств наводить Марка на масштабнішу думку – створення Facebook. У компанії зі своїм найкращим другом фінансистом вони втілюють ідею у життя.

Оригінальна назва:
The Social Network
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Джессі Айзенберг, Ендрю Гарфілд, Джастін Тімберлейк…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
12+


Ейнштейн та Еддінгтон (2008)

Фільм про вчених геніїв варто подивитися для того, щоб згадати таких відомих особистостей, як сер Артур Еддінгтон і Альберт Ейнштейн. На порозі важливого відкриття, яке переверне уявлення людей про Всесвіт, вчені стикаються не лише з проблемами інтелектуального характеру. У науку втручається війна, політика та ворожнеча між Британією та Німеччиною. Співпраця двох теоретиків з різних країн, які згодом мали змінити світ, могло й не відбутися.

Оригінальна назва:
Einstein and Eddington
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Девід Теннант, Річард МакКейб, Патрік Кеннеді…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
16+


Серпень Раш (2007)

У молодої пари музикантів народжується дитина і волею долі малюк опиняється у дитячому будинку. Хлопчик виростає напрочуд талановитим гітаристом, який вірить, що зможе знайти батьків за допомогою музики. Тепер під наглядом Артура, який піклується про вуличних музикантів, він виступає на вулицях Нью-Йорка. На наших очах розгортається зворушлива історія, прикрашена атмосферним саундтреком, який композитор фільму складав понад 18 місяців.

Оригінальна назва:
August Rush
Жанр:
драма, музика
Актори:
Фредді Хаймор, Робін Вільямс, Кері Рассел…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
12+


Ігри розуму (2001)

Драма про великого математика взяла чотири «Оскари» і увійшла до списку найкращих біографічних кінострічок. Це не просто фільм про видатних людей, а розповідь про боротьбу, силу волі та кохання. Ще на зорі кар’єри Неш, займаючись дискретною математикою, зробив відкриття, що випередили час. Історія замкнутого студента починається з навчання в університеті Прінстон. Потім геніальний вчений починає викладати у Массачусетському технологічному університеті, де знайомиться з майбутньою дружиною Алісією. Попереду на пару чекає безліч випробувань, головне з яких – це хворий мозок генія.

Оригінальна назва:
A Beautiful Mind
Жанр:
драма, біографія, мелодрама
Актори:
Рассел Кроу, Ед Харріс, Дженніфер Коннеллі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
12+


Легенда про піаніста (1998)

Італійський фільм , насичений музикою Енніо Морріконе та атмосферою минулого століття, розповідає про долю хлопчика, виявленого на борту трансатлантичного судна. Його знайшли у коробці з-під лимонів та залишили жити на величезному лайнері. Тут він виріс, тут став легендою – великим піаністом, який жодного разу не сходив на берег. Його життя, дружба, почуття, кохання пов’язані лише з лайнером. Вся історія ХХ століття промайнула перед очима крізь призму постійного плавання і подій на борту рідного корабля.

Оригінальна назва:
La leggenda del pianista sull’oceano
Жанр:
драма, мелодрама, музика
Актори:
Тім Рот, Прюїтт Тейлор Вінс, Мелані Тьєррі…
Країна:
Італія
Рейтинг:
IMDb – 8.1
Вікові обмеження
16+


Розумниця Вілл Хантінг (1997)

За бюджету в 10 млн доларів драма зібрала в прокаті 226 млн і отримала двох «Оскарів». Вілл працює прибиральником у Массачусетському інституті. Для всіх довкола хлопець – звичайний аматор попити пивка з друзями та побитися. Але при цьому у нього геніальне математичне мислення та відмінна пам’ять, що дозволяє з одного разу запам’ятовувати матеріал прочитаних книг. Після чергової бійки Віллу загрожує тюремний термін . Професор математики готовий поручитися за самородка за умови, що той пройде курс психотерапії . Чим обернуться сеанси з незвичайним підопічним?

Оригінальна назва:
Good Will Hunting
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Метт Деймон, Робін Вільямс, Бен Аффлек, Стеллан Скарсгард…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.