Фільми та серіали про давню Грецію

Історичні
Фільм дня:

Є історичні країни, ніби спеціально створені для кіно, і одна з таких цивілізацій, що інтригують, – легендарна Еллада. Те, що там відбувалося, назавжди перемішане з міфами про героїв. Грецькі боги, недосконалі та мстиві, монстри, що співіснували з людьми як звичайні тварини – все це і зараз притягує магічним реалізмом, переданим по-своєму у популярних фільмах та серіалах про Стародавню Грецію.

Геракл: Початок легенди (2014)

Ще один фільм про найпопулярнішого героя античності розповість історію становлення Геракла. Грецька цариця Алкмена за вмовлянням з Герою народила від Зевса напівбога-напівлюдини, що з народження володів небаченою силою і красою. Йому судилося вирости видатним воїном і прославитися своїми подвигами. А поки Геракл просто хоче бути разом із коханою – принцесою Гебою. Для цього йому доведеться перемогти велетня, здолати кентавра та врятувати кохану від небажаного шлюбу.

Оригінальна назва:
The Legend of Hercules
Жанр:
Бойовик, фентезі
Актори:
Келлан Латс, Скотт Едкінс, Ліам Макінтайр…
Країна:
США, Болгарія
Рейтинг:
IMDb – 4.2
Вікові обмеження:
12+


Гнів Титанів (2012)

Персей вже й забув про подвиги, обравши мирні заняття – риболовлю та виховання сина. Однак Греції незабаром знову знадобиться допомога героя. Розв’язалася війна богів та титанів. Перші втрачають чинність через те, що люди перестали в них вірити. Повстання титанів загрожує загибеллю всьому живому, тому Персей погоджується виступити у битві за богів. Йому доведеться пуститися в подорож , повну небезпек та несподіваних зустрічей.

Оригінальна назва:
Wrath of the Titans
Жанр:
фентезі, бойовик, пригоди
Актори:
Сем Вортінгтон, Ліам Нісон, Рейф Файнс…
Країна:
Іспанія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
12+


Геракл (2014)

Пригодницький бойовик, що базується на коміксі про долю міфічного героя Стародавньої Греції. Минув час після того, як Геракл здійснив 12 подвигів. Тепер він вигнанець без сім’ї та батьківщини, який не пам’ятає, як розправився з найближчими людьми. У Фракії Геракла та його команду наймає за винагороду правитель Котис проти армії чорного мага . Великий воїн повинен навчити бійців Котиса мистецтву боротися, щоб разом здобути перемогу над повелителем кентаврів.

Оригінальна назва:
Hercules
Жанр:
Бойовик, пригоди
Актори:
Дуейн Джонсон, Аксель Хенні, Іен Макшейн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
12+


Війна Богів: Безсмертні (2011)

Незважаючи на не дуже високий рейтинг, фентезійний бойовик став одним із найкращих фільмів про античний світ, на думку сучасних фанатів давніх грецьких міфів. Одержимий ненавистю до всього живого правитель Гіперіон за допомогою Епірського Лука випустив із ув’язнення Титанів, і тепер загибель загрожує людському роду. За прогнозом, єдиний, хто зможе зупинити криваву бійню в Елладі – Тесей. Допомагати легендарному переможцю Мінотавра візьмуться самі боги, провісниця і раб-втікач.

Оригінальна назва:
Immortals
Жанр:
фентезі, бойовик, драма, мелодрама
Актори:
Генрі Кавіл, Міккі Рурк, Фріда Пінто…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
16+


Битва Титанів (2010)

Ремейк однойменного фільму про Стародавню Грецію порадував спецефектами, якими не міг похвалитися бойовик минулого століття. Син земної жінки та бога Зевса поки що не знає про своє божественне походження. Після того, як Персей втратив сім’ю у сутичці з фуріями і сам ледве вцілів, доля приводить його до палацу царя Кефея. Розгнівані боги погрожують знищити царство, якщо на жертву не принесуть дочку правителя. Герой погоджується допомогти – урятувати і дівчину, і місто.

Оригінальна назва:
Clash of the Titans
Жанр:
фентезі, бойовик, пригоди
Актори:
Сем Вортінгтон, Мадс Міккельсен, Джемма Артертон, Ліам Нісон…
Країна
: США, Велика Британія, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5


300 спартанців (2007)

Культовий бойовик входить до списку найкращих художніх фільмів про Стародавню Грецію. В основу сюжету покладено події 480 року до нашої ери, коли перський цар Ксеркс повів армію проти вільної Греції. Правитель Спарти Леонід відмовляється від пропозиції здатися, не слухає пророкування оракулів і збирає загін із найкращих та відважних воїнів. Полководець вирішує затримати численну армію персів, давши бій біля Фермопільської ущелини.

Оригінальна назва:
300
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Джерард Батлер, Майкл Фассбендер, Вінсент Ріган…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Троя (2004)

Популярний видовищний фільм присвячений легендарним персонажам із «Іліади» Гомера. Пристрасть троянського царя до Олени, дружини правителя Спарти, спричинила масштабну війну. Паріс краде красуню у її законного чоловіка. Менелай не може пробачити такого приниження, і заручившись підтримкою брата Агамемнона, виступає на Трою війною. Тепер два світи зіткнуться у кровопролитній битві за честь та славу.

Оригінальна назва:
Troy
Жанр:
Бойовик, історія, драма, мелодрама
Актори:
Бред Пітт, Ерік Бана, Орландо Блум, Брайан Кокс, Дайан Крюгер…
Країна:
США, Мальта, Велика Британія


Олександр (2004)

Цікавий історичний фільм із високим рейтингом про Стародавню Грецію описує подвиги та завоювання Олександра Великого. Спадкоємець македонського царя Філіпа прийняв кермо влади країною в 20 років, і всі навколо пророкували йому велике майбутнє, а мати вселяла синові, що він здатний підкорити світ. Майже відразу після сходження на престол Олександр повів армію проти Перської імперії, і далі – в Індію, на край землі.

Оригінальна назва:
Alexander
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди, військовий, біографія, історія
Актори:
Колін Фаррелл, Анджеліна Джолі, Вел Кілмер, Джаред Лето, Ентоні Хопкінс…
Країна:
США, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Франція, Італія Марокко, Таїланд
Рейтинг:
IMDb – 5.6
Вікові обмеження:
16+


Олена Троянська (міні-серіал, 2003)

На думку істориків, існування Олени було повністю вигадане Гомером, що, звичайно, не завадило кіношникам зняти яскравий багатосерійний фільм за стародавньою легендою. Коли дружина царя Менелая розуміє, що любить Паріса, вона біжить від чоловіка до троянського принца. Залишений невірною Оленою Менелай не збирається прощати образи і готується напасти на Трою. Настає десятирічна облога міста і одна з наймасштабніших битв.

Оригінальна назва:
Helen of Troy
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди, військовий
Актори:
Сієнна Гіллорі, Меттью Мерсден, Джон Ріс-Девіс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Лісистрата (2002)

У топі фільмів про античні часи є не лише історичні драми, а й комедії. Іспанське кіно розповість цікаву історію про те, як жінки зробили те, чого не змогли зробити чоловіки Еллади. Поки чоловіки воюють, дружини вигадують, як зупинити Пелопонеську війну між Афінами та Спартою. Красуня Лісістрата пропонує подружжю воїнів не підпускати до себе чоловіків, поки ті не укладуть миру між містами. Тепер грекам доведеться обирати між битвами та жіночою ласкою.

Оригінальна назва:
Lisístrata
Жанр:
мелодрама, комедія
Актори:
Марібель Верду, Хуан Луїс Гальярдо, Хав’єр Гурручага…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 4.2
Вікові обмеження:
18+


Язон та аргонавти (міні-серіал, 2000)

Пригодницький серіал із сильним акторським складом та гарними натурними зйомками на морі також представлений у колекції найкращих фентезійних фільмів про Грецію. Щоб позбутися справжнього спадкоємця престолу Язона, підступний Пелій посилає племінника в Колхіду за золотим руном. Спорядивши найшвидший корабель, безстрашний герой вирушає в подорож, повну смертельних небезпек.

Оригінальна назва:
Jason and the Argonauts
Жанр:
фентезі, пригоди
Актори:
Джейсон Лондон, Френк Ланджелла, Денніс Хоппер…
Країна:
США, Туреччина
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
0+


Одіссей (міні-серіал, 1997)

Міні-серіал для Стародавню Грецію, знятий російським режисером Андрієм Кончаловським – екранізація творів Гомера. Видовищне фентезі розповість про тривале повернення Одіссея з Троянської війни на батьківщину. Віяний славою воїн посмів кинути виклик богам, за що був приречений поневірятися морями. Дорогою додому, що затягнувся на десять років, герой зустріне підступних німф, людожера-циклопа і навіть побуває в гостях у Аїда.

Оригінальна назва:
The Odyssey
Жанр:
фентезі, драма, пригоди, історія
Актори:
Арманд Ассанте, Грета Скаккі, Ізабелла Росселліні…
Країна:
Велика Британія, Італія, Німеччина, США, Туреччина, ПАР
Рейтинг:

IMD:
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.