Фільми про винахідників та конструкторів

Драма
Фільм дня:

Від простого воза до автомобіля, від дерев’яного плоту до катера, від радіостанції з антеною до комп’ютера з модемом – у житті людей постійно відбуваються зміни. І все це завдяки вигадникам, які не звикли пасувати перед труднощами, навіть коли мета здається недосяжною, вони прагнуть за своєю мрією. Але що стоїть за відкриттями та як складається доля самих творців? Фільми з добірки для винахідників познайомлять глядачів із дивовижними історіями, що базуються на реальних подіях.

Леонардо (серіал, 2021-2023)

Новинка кіно дає можливість глядачеві доторкнутися до таємничої історії життя та творчості Леонардо да Вінчі, сповненої незвичайних пригод , великих відкриттів та неймовірних винаходів. Сюжетна лінія слідує за процесом створення найвідоміших картин майстра. Дія серіалу, в якому переплітаються фантазія режисера та реальні факти, розгортається після звинувачень генія у смерті його близької подруги та натурниці Катерини.

Оригінальна назва:
Leonardo
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Ейдан Тернер, Фредді Хаймор, Джанкарло Джанніні…
Країна:
Італія, США, Велика Британія, Франція, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Тесла (2020)

В 1943 Нікола Тесла помер на самоті в нью-йоркському готелі без гроша в кишені, але сьогодні ми знаємо, що цей учений разом з відкриттям електрики буквально створив сучасний світ з усіма його технологічними фішками. Фільм приділив особливу увагу періоду життя винахідника, коли він лише емігрував до США і влаштувався до компанії Томаса Едісона. Надалі на Ніколу чекає безліч випробувань, сварка з Томасом, довгі поневіряння в пошуках спонсора, роман з дочкою банкіра і, нарешті, винахід електродвигуна на основі змінного струму.

Оригінальна назва:
Tesla
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Ітан Хоук, Кайл МакЛоклен, Ів Хьюсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.0
12+


Santos Dumont (міні-серіал, 2019)

Деякі джерела стверджують, що Альберт Сантос Дюмон винайшов перший літак , який сідав і злітав за будь-яких погодних умов, випередивши тим самим братів Райт. Безперечно одне – Дюмон увійшов до історії, як піонер авіації та перший повітряний спортсмен. Сюжет серіалу бере початок у Бразилії, де на фермі отця Альберт вже почав виявляти талант винахідника, придумавши механізовану лінію з обробки та сортування кави. А попереду хлопчика чекають великі відкриття, і всі вони пов’язані з небом – повітряні кулі, дирижаблі та літаки.

Оригінальна назва:
Santos Dumont
Жанр:
Біографія
Актори:
Жоао Педро Заппа, Тієрі Треморош, Мігель Пінейро…
Країна:
Бразилія
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Леонардо Да Вінчі. Незвідані світи (2019)

У 2019 році цей байопік став найочікуванішим арт-фільмом року. Творці зробили ставку на візуалізацію, щоб якнайточніше перенести на екран великі твори майстра. Вийшло не просто кіно про видатного італійського художника, винахідника, скульптора та одного з найзагадковіших майстрів, яких знає людство, а візуальна подорож у свідомість генія, знята у надвисокій роздільній здатності 4К.

Оригінальна назва:
Io, Leonardo
Жанр:
Біографія
Актори:
Лука Арджентеро, Анджела Фонтана, Массімо Де Лоренцо…
Країна:
Італія
Рейтинг:
IMDb – 5.6
12+


Педмен (2018)

Аруначалам Муруганантам мріяв зробити доступними для жінок Індії потрібні гігієнічні товари. Так простий індійський соціальний працівник наприкінці 90-х подарував співвітчизницям свій винахід – технологію виробництва недорогих жіночих гігієнічних прокладок. Аруначалам кинув сміливий виклик патріархальним табу, що призвело до засудження суспільства та навіть рідних. Однак він досяг мети і в 2006 році заснував власну компанію.

Оригінальна назва:
Padman
Жанр:
Біографія, комедія
Актори:
Акшай Кумар, Радхіка Апте, Сонам ​​Капур…
Країна:
Індія
Рейтинг:
IMDb – 7.9
12+


Війна струмів (2017)

У центрі сюжету протистояння між «титанами електричного струму», великими винахідниками, інженерами та промисловцями – Томасом Едісоном, Миколою Тесла та Джорджем Вестінгаузом. Суперництво тривало понад 100 років і завершилося для США у 2007 році – Нью-Йорк остаточно перейшов із постійного струму на змінний. А почалася війна 1880 року, коли винахідник Томас Едісон взяв у компанію інженера Ніколу Тесла. Ця драма – не тільки фільм про винаходи, що ґрунтується на реальних подіях, але й історія про егоїзм, амбіції, і те, як вони заважають людині йти до мети.

Оригінальна назва:
The Current War
Жанр:
Біографія, історія, драма
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Том Холланд, Майкл Шеннон…
Країна:
США, росія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
12+

Вам також може бути цікаво: Фільми про вчених


Дихай заради нас (2017)

Коли ти молодий, сповнений енергії і великих задумів, то найменше чекаєш лиха, а вона б’є ще сильніше і несподіваніше. Тяжка хвороба призводить Робіна Кавердіша до інвалідного крісла та найсильнішої депресії. Тільки його віддана дружина Діана змушує чоловіка жити далі і не здаватися. І він не здається, проживши ще 36 років замість відведених йому двох, ставши відомим захисником інвалідів та розробником медичних пристроїв для покращення якості життя лежачих хворих.

Оригінальна назва:
Breathe
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Ендрю Гарфілд, Клер Фой, Едвард Спелірс…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Чан Ен-щіль (серіал, 2016)

Наступна кінострічка у нашому топі перенесе глядача до Кореї XV століття. Фільм розповість цікаву історію про інженера-винахідника – вченого і астронома Чан Ен-Щіль. Незважаючи на те, що чоловік походив із нижчого стану і був рабом , він зумів відвоювати місце при дворі короля Седжона і значно вплинув на технологічний прогрес усієї країни. На рахунку генія-самоучки прилад для вимірювання опадів, винахід сонячного та водяного годинника, друкованого преса та системи зрошення.

Оригінальна назва:
Jang Yeong-shil
Жанр:
Біографія, історія, драма
Актори:
Сон Іль-гук, Кім Сан-ген, Кім Ен-чхоль…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Джой (2015)

Фільм заснований на долі однієї з найвпливовіших жінок-підприємців США, яка зуміла піднятися з низів. Розлучена мати двох дітей Джой ледве зводила кінці з кінцями, хоча з дитинства мала талант винахідника, але на реалізацію задумів не було часу. Однак побутовий випадок навів Джой на ідею створення унікальної моделі швабри, яку не потрібно вичавлювати руками. Попереду безліч випробувань, безжальний світ великого бізнесу – і створення продукту, який Джой зробив знаменитим і спростив життя мільйонам домогосподарок.

Оригінальна назва:
Joy
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Дженніфер Лоуренс, Роберт Де Ніро, Бредлі Купер, Едгар Рамірес…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Едвард (2015)

Фільм розповість про винаходи та відкриття ексцентричного Едварда Мейбріджа, «хрещеного батька сучасного кіно». У другій половині XIX століття чоловіком опанувала ідея записати на плівку «рух життя» – створити те, що зараз ми називаємо відеозаписом. Проте пошукам способів втілення задуму заважало пекуче ревнощі чоловіка до своєї молодої дружини Флоре. У міру просування проекту зростала параноя з приводу подружньої невірності . А до чого це призвело, ви дізнаєтесь, подивившись канадську драму про видатного винахідника.

Оригінальна назва:
Eadweard
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Майкл Еклунд, Сара Каннінг, Крістофер Хейєрдал…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Гра в імітацію (2014)

Під час Другої світової війни геній-математик Алан Т’юрінг розробив дешифратор, який дозволив зламати код німецької машини Enigma, що спричинило перемогу над нацистами. Винахід Алана надалі став прабатьком сучасних комп’ютерів. Неймовірно розумний і разюче зібраний у роботі, учений не міг влаштувати особисте життя і порозумітися з соратниками, маючи скандальні для того часу переваги в любовних відносинах.

Оригінальна назва:
The Imitation Game
Жанр:
трилер, драма, військовий, біографія
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Кіра Найтлі, Меттью Гуд…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+


Карл та Берта (2011)

Художній фільм про великого винахідника та його не менш велику супутницю – єдину, хто підтримував проекти чоловіка, які були осміяні іншими. Ніхто не вірив у засновника концерну «Мерседес-Бенц» Карла Бенца, коли чоловік ділився мріями створити віз, для якого коні будуть не потрібні. Ніхто, крім його дружини Берти. Фільм про віру, кохання та взаєморозуміння розповість історію про те, як пара, терплячи глузування та поневіряння, йшла до мрії – створення першої у світі машини.

Оригінальна назва:
Carl & Bertha
Жанр:
Драма
Актори:
Феліцитас Волль, Кен Дукен, Хансюрген Хюрріг…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.6
12+


Темпл Грандін (2010)

Кіно, що об’єднало сюжети книг Темпл Грандін «Відчиняючи двері двічі» та «Думати зображеннями», розповість про долю цієї дивовижної жінки. Темпл народилася з аутистичним розладом психіки в середині минулого століття, коли ці порушення були погано вивчені. Проте завдяки сміливості, вмінню наполегливо втілювати задумане, підтримці матері та вчителів, жінка стала професором Колорадського університету, автором кількох книг та одним із провідних винахідників у галузі сільськогосподарської промисловості.

Оригінальна назва:
Temple Grandin
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Клер Дейнс, Джулія Ормонд, Девід Стратейрн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3


Генії (2009)

Продовжить список найкращих фільмів про винахідників американська комедія про мрію – правдива історія двох найкращих друзів Мета та Сема. Поки перший створює нікому не потрібні винаходи, другий намагається їх впарити, використовуючи свої навички продавця. Життя друзів котиться вниз – їх переслідують постійні невдачі, фінансові проблеми та пристрасть до азартних ігор . Але одного разу вони вигадують цікаву штуковину, що згодом стала всесвітнім явищем і подарувала Метту і Сему довгоочікуване багатство та популярність.

Оригінальна назва:
Ingenious
Жанр:
драма, мелодрама, комедія
Актори:
Даллас Робертс, Джеремі Реннер, Айелет Зурер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
12+


Проблиск геніальності (2008)

Біографічний фільм про актуальну тему авторського права та боротьбу за справедливість розповість про професора Роберта Керна та його родину. Чоловік придумав справді зручну та необхідну деталь для будь-якого автомобіля – двірники. Тепер він патентує свій винахід та намагається налагодити виробництво. Проте велика корпорація краде його ідею, і Роберту доведеться постаратися, щоб довести, що він є автором винаходу.

Оригінальна назва:
Flash of Genius
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Грег Кінніер, Тім Еддіс, Уоррен Белль…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Летючий шотландець (2006)

Фільм заснований на справжній історії Грема Обрі, який пройшов шлях від звичайного кур’єра до чемпіона світу та рекордсмена, маючи при цьому абсолютно порожні кишені та проблеми з психікою . І спортивні досягнення – не єдине, чим уславився гонщик. Свій головний рекорд чоловік встановив велосипедом власного виробництва, створеного з використанням підшипника з пральної машини. У той час, коли його суперник мав велосипед за тисячі доларів, Грем на саморобному встановив два світові рекорди.

Оригінальна назва:
The Flying Scotsman
Жанр:
драма, спорт
Актори:
Джонні Лі Міллер, Шон Браун, Джозеф Карні…
Країна:
Німеччина, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Найшвидший Indian (2005)

67-річний фанат мотоциклів Берт Монро завжди мріяв взяти участь у заїзді «Тиждень швидкості» на рідному старенькому мотоциклі та побити світовий рекорд швидкості. З ранку до вечора чоловік працює в гаражі, покращуючи свій «Індіан» та накопичуючи гроші на поїздку з Нової Зеландії до США, де він зможе здійснити мрію. На шляху Берт зустріне безліч людей і підкорить десятки сердець своїм прагненням до мети та завзятістю.

Оригінальна назва:
The World’s Fastest Indian
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Ентоні Хопкінс, Аарон Мерфі, Кріс Вільямс…
Країна:
Нова Зеландія, Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.8Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.